W dniach 21,22.03.2019 odbyły się zajęcia „Bezpieczna woda” organizowane przez Sztorm Grupę. Uczniom każdej klasy zostały w bardzo ciekawy sposób przedstawione zasady bezpieczeństwa związanego z wodą.

W dniu 22 marca 2019 r., gdy obchodzony jest Światowy Dzień Wody klasa VI a pojechała na wycieczkę, aby zobaczyć i poznać, w jaki sposób można wykorzystywać wodę jako naturalne źródło energii. Poniżej jest sprawozdanie z wycieczki jednego z uczniów.

 

 

Od stycznia do marca 2019 r. odbywały się rozgrywki w Szkolnym Turnieju Rummikuba.
I miejsce zajęła Gabriela Rzeszutek z klasy V a,
II miejsce zajęła Emilia Gerłowska z klasy V b,
III miejsce zajął Bradley Bosinney z klasy V a.
Uczniowie za I, II i III miejsce otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców (wspaniałe gry planszowe) oraz dyplomy.
Serdecznie gratuluję!

Również gratuluję wszystkim uczestnikom Turnieju i uczniom, uczęszczającym na koło Rummikuba, którzy dzięki poznaniu gry Rummikub znaleźli sposób na wspólne spędzanie czasu z bliskimi i przyjaciółmi.

K. Jurys

W poniedziałek 25 marca reprezentacja uczniów klas trzecich brała udział w dzielnicowych zmaganiach Małej Olimpiady Matematycznej.
W eliminacjach szkolnych wzięło udział dwunastu uczniów, a do etapu dzielnicowego zakwalifikowali się trzej chłopcy z klasy 3a – Joachim Remiszewski, Staś Bober i Ernest Kursa. To właśnie ta trójka reprezentowała naszą szkołę w III etapie konkursu, którego gospodarzem była SP 31.

Sobotę, 23 marca 2019 roku młodzi turyści z klas piątych poświęcili na poznawanie jednego  najbardziej rozpoznawalnych budynków stolicy: Pałacu Kultury i Nauki. Wędrówka z mapą TRInO o nazwie „Kamienne głowy PeKiNu” okazała się być doskonałą okazją do odkrywania tajemnic związanych z genezą, architekturą i funkcjonowaniem najwyższego w Polsce budynku.