30 września nasi chłopcy mieli swój dzień. Obchodziliśmy Dzień Chłopca.
Dziewczynki doceniły swoich super kolegów.
Dzięki uprzejmości rodziców, chłopcy zostali obdarowani drobnym upominkiem.
Było głośne „Sto lat” i wiele miłych gestów.
Nie zabrakło również kreatywności nauczycielek.

Magdalena Brzezińska

Biblioteka czynna od 5.10.2020 r.

Poniedziałek 9:00 - 10:30
Wtorek 15:00- 16:30
Środa 10:00 - 12:00
Czwartek 14:00 - 16:00
Piątek 11:00 - 13:00

Informujemy, że biblioteka szkolna będzie czynna wg harmonogramu i będą wypożyczane jedynie lektury szkolne do czasu zatrudnienia nauczyciela bibliotekarza.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Wiele dzieci przyszło ubranych w kropki. Były nawet piegi i wiele działań.

Magdalena Brzezińska

 

Nasi Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami.

23 września 2020 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

To był wyjątkowy dzień. Wyjątkowy dlatego, że pierwszy raz w historii szkoły, uczniom nie towarzyszyli rodzice. 

Dzieci w galowych strojach, każda klasa w biretach w swoim kolorze: granatowym, bordowym i czerwonym powitała Dyrekcję Szkoły.

Po powitaniu uczniów przez Panią Dyrektor Grażynę Zając oraz Panią Wicedyrektor Hannę Kościołek nastąpiło wejście Pocztu Sztandarowego składającego się z uczniów klas ósmych.

Uroczyście i doniośle wszystkie trzy klasy pierwsze odśpiewały wzorowo „Mazurek Dąbrowskiego”.

Potem nastąpiło przemówienie Pani Dyrektor, która opowiadała nowym uczennicom i uczniom o Sztandarze Szkoły oraz jej patronie – Kazimierzu Jeżewskim.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści  ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Grażyna Zając dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 110 " i dotykając wielkim ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Każdy uczeń otrzymał gratulacje i dyplom od swojej Wychowawczyni.

Wychowawczynie zaprezentowały tablo każdej klasy, wykonane przez rodziców.

Pierwszaki odśpiewały piosenkę, którą przygotowały na ten dzień.

Nastąpiła chwila dla fotoreportera obecnego na uroczystości, dzieci pozowały do zdjęcia klasowego. Potem dzieci zostały obdarowane upominkami od Rodziców: skakanka, zestaw kreatywnego ucznia, zdrowa przekąska, długopis. Panie Dyrektor otrzymały w podziękowaniu piękne bukiety kwiatów zakupione przez Rodziców. Kwiaty otrzymały również wychowawczynie.

Po części oficjalnej każda klasa zasadziła piękne pamiątkowe drzewko na terenie szkoły, które zawsze będzie przypominać o tym dniu, który na pewno wszystkim dzieciom na długo pozostanie w pamięci.

Magdalena Brzezińska