Z pokorą pożegnaliśmy lato i przywitaliśmy jesień. Będziemy się nią cieszyć na wszelakie sposoby. Prace plastyczne wykonane z darów jesieni już cieszą dziecięce oczy w wielu klasach.

Klasa III do nowej pory roku przygotowywała się już od tygodnia. Uczyliśmy się piosenek i wierszy o jesieni. Robiliśmy korale z okazów przyrodniczych oraz wystrój lasu w słojach. Wykonaliśmy piękne ilustracje o jesieni do piosenki  pt. ,,Tańcząca złota jesień”. Praca plastyczna dostarczyła nam wielu przyjemności.  
Na edukacji przyrodniczej dowiedzieliśmy się o jakie mamy warstwy lasu. Umiemy już wymienić mieszkańców żyjących w każdej z nich. Praca plastyczna wykonana na ten temat dostarczyła nam wiele przyjemności. Wiemy też czym się żywią mieszkańcy lasu.

W klasie I wykonywaliśmy Panią Jesień wedle inwencji dzieci. Nawlekliśmy też naturalne, czerwone korale. Zabawa z igłą i nitką była przednia. Już dziś umówiliśmy się na szycie.

Magdalena Brzezińska

   

Chcąc zatrzymać wakacyjne wspomnienia na dłużej, uczniowie klasy IIa wykonali we wrześniu pracę plastyczną inspirowaną letnimi przygodami.

Jeszcze na chwilę przenieśliśmy się na odwiedzane latem nadmorskie plaże i górskie szlaki. Wykorzystaliśmy skarby i pamiątki przywiezione z wakacyjnych podróży: muszelki, piasek, zasuszone liście i kwiaty, drobne kamyki. Podczas pracy powracaliśmy wspomnieniami do wakacji, opowiadając sobie wzajemnie nasze letnie przygody. Do zobaczenia wakacje za rok!

Aleksandra Sztal

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów klas II-VIII do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym "Orzeł Informatyczny", który odbędzie się 19 listopada 2020 r.

Konkurs będzie testem jednokrotnego wyboru składającym się z 21 pytań. Do każdego pytania podane zostaną 4 odpowiedzi, z których tylko jedna odpowiedź może być poprawna.
 
Skala trudności pytań konkursowych została tak przygotowana, aby wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił. Czas pisania testu to 45 minut.
 
W konkursie przewidziane są nagrody:
1. Każdy uczestnik bez względu na uzyskany wynik otrzyma dyplom uznania.

2.Za zajęcie:
- miejsca od I do III - przyznany zostanie tytuł i dyplom Laureata ogólnopolskiego konkursu oraz atrakcyjna nagroda,
- miejsca od IV do VIII - przyznany zostanie tytuł i dyplom Laureata ogólnopolskiego konkursu,
- miejsca od IX - przyznany zostanie imienny dyplom uznania.

3. Dodatkowo przyznany zostanie dyplom za najlepszy wynik w szkole (nie dotyczy szkół, w których uczestnicy zdobyli tytuł Laureata).

Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest zgłoszenie minimum 10 uczestników.
 
Uczestnik deklarujący udział w konkursie wpłaca wpisowe w wysokości 10 zł.

Chętne osoby zapraszam o zgłoszenie się do nauczyciela informatyki najpóżniej do 30 października 2020 r.

Regulamin konkursu oraz przykładowe pytania dostępne są na stronie www.konkursy-delta.edu.pl

Agnieszka Jakubowska

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

W 2019 roku w wydarzeniach Tygodnia Kodowania wzięło udział 4,2 miliona uczestników mieszkających w ponad 80 krajach na całym świecie. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej!

W 2020 roku Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się w dniach od 10 do 25 października.

W ramach tego wydarzenia na zajęciach informatycznych uczniowie poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia nauczą się podstaw programowania.

Agnieszka Jakubowska

Serdecznie zachęcam wszystkich uczniów klas V-VIII do zapoznania się ze stroną internetową Olimpijskiego Koła Informatycznego dostępną pod adresem www.oki.org.pl.

Misją Olimpijskiego Koła Informatycznego jest eliminacja wykluczenia informatycznego, edukacja młodzieży, nauka technologii jutra. Tak by każde dziecko – bez względu na majętność, miejsce zamieszkania, status społeczny – mogło się rozwijać.

Na stronie OKI dostępne są zdalne zajęcia informatyczne, publiczne materiały, codzienne prowadzenie i wsparcie uczniów, dzięki którym młodzi ludzie uczą się programowania, algorytmiki, sztucznej inteligencji. Ale także kreatywności, wymyślania nowych rozwiązań, poprawiania już istniejących podejść.

Harmonogram zajęć dostępny jest na stronie oki.org.pl.

Agnieszka Jakubowska