1
Zaraz po patriotycznej, biało - czerwonej majówce uczniowie klasy 1c pochylili się nad projektem europejskim. Praca w grupach miała na celu zebranie jak największej ilości informacji, ciekawostek o danym kraju. Powstały piękne plakaty.

2
Rozpoczęto przygotowania do jednego z najważniejszych świąt rodzinnych - Dnia Mamy. Odbyły się warsztaty ceramiczne. które specjalnie dla nas przygotowała mama Helenki. Praca z gliną podobała się wszystkim. W pierwszej części zajęć było poznanie właściwości materiału i lepienie. Druga część odbyła się tydzień później i polegała na pomalowaniu prezentu, jakim był mak w wazonie. Piękna praca została zapakowana do ozdobnej torebki, w której był obrazek dla Mamy, laurki – jedna z życzeniami po angielsku i własnoręczne i wykonana książeczka „Nasza mama czarodziejka”. To był bardzo pracowity okres, ale dzieci zdążyły ze wszystkim. Potrafią robić niespodzianki.

3
Dzieci zasłużyły na małe co nieco. Przy okazji wprowadzenia ostatniego dwuznaku „dż” odbyła się degustacja przyniesionych dżemów i słodkie drugie  śniadanie.

4
Pod koniec maja wszyscy uczniowie myśleli o dniu, na który każde dziecko czeka cały rok- Dzień Dziecka. Żeby skrócić czas oczekiwania w naszej klasie ostatni dzień miesiąca był dniem gier planszowych i karcianych.

5
1 czerwca słońce radośnie pozdrowiło wszystkie dzieci. Mimo, że klasy pierwsze zostały na terenie szkoły dużo się działo. Z okazji święta można było przynieść zabawki. Lekcja swobodnej zabawy zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Obejrzeliśmy spektakl edukacyjny „Pszczółka Maja i Cyber Wiedźma”, po którym szybko wyszliśmy na boisko, żeby bawić się z rówieśnikami oczywiście bez telefonów i innych urządzeń. Dzieci z klasy 1c mogły wypróbować prezent - grę zręcznościową dla dwóch osób. Atrakcją było malowanie farbami na folii, gry i zabawy. Przyjechał radiowóz policyjny. Można było siedzieć w samochodzie, przymierzyć policyjną czapkę i sprawdzić, czy działa policyjne radio. Tego dnia było w szkole wyjątkowo radośnie, a dorośli byli nadzwyczaj wyrozumiali.

Do wakacji coraz bliżej! To ostatnie tygodnie w klasie 1c

Iwona Tolak

Z okazji minionego Dnia Dziecka bawiliśmy się beztrosko. Był Spektakl online, potem prezenty od Rodziców. Czas spędziliśmy na powietrzu. Zrobiliśmy sobie piknik na kocykach. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, graliśmy, malowaliśmy w plenerze. 

Odwiedziła nas policja. Ku zdziwieniu… Niemal cała klasa potrafi zmieścić się do radiowozu.  

Wszystkim dzieciom wesoło upłynął dzień. 

Z dziecięcym uśmiechem - pozdrawia klasa 1B
Magdalena Brzezińska

 

Tegoroczny Dzień Dziecka postanowiliśmy spędzić na łonie natury. Miło nam było obserwować tętniącą życiem przyrodę, która tego dnia, była dla nas, dosłownie, na wyciągnięcie ręki. 

Odwiedziliśmy gospodarstwo Ludwika Majlerta, położone w Białołęce na północno-wschodnich obrzeżach Warszawy. Gospodarstwo jest kontynuacją rodzinnych tradycji, sięgających XIX wieku. Poznaliśmy drogę uprawy roślin: od ziarenka do zdrowych i pysznych warzyw. Mięliśmy okazję spróbować warzyw prosto z grządek, które w takim wydaniu, smakowały zupełnie inaczej, niż te kupione w sklepie. Z apetytem zajadaliśmy szparagi, kalarepę, czy rukolę. Była to też dla nas cenna lekcja szacunku do tradycji oraz zaangażowania, staranności i uważności, jaką na co dzień wkładają gospodarze oraz ich współpracownicy w swoją pracę.

A pomiędzy zwiedzaniem upraw, dzięki uprzejmości i gościnności gospodarzy, odpoczywaliśmy w przydomowym ogrodzie, gdzie wśród sielskiego otoczenia nabieraliśmy sił na dalsze wędrówki po polu. Wróciliśmy zmęczeni i brudni, ale zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia. 

Uczniowie klasy 2 a oraz  Aleksandra Sztal