22 października 2020 Pani Wicedyrektor Hanna Kościołek miała dla dzieci z klas pierwszych wyjątkowy prezent od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Książki przygotował bowiem dla pierwszoklasistów wyprawki. Pani Wicedyrektor omówiła zawartość wyprawek, przekazując zalety płynące z nauki czytania.

W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie otrzymali:

  • „Pierwsze abecadło” z tekstami najlepszych polskich autorów dziecięcych,

  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – poradnik dla najbliższych, zachęcający do wspólnego czytania ze zbiorem pomysłów na zabawy i aktywności,

  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który może wspierać dzieci w nauce czytania i pisania.

Projekt, w którym bierze udział szkoła, realizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Wierzymy, że za sprawą przygotowanej wyprawki dzieci rozpoczną swoją wielką przygodę w świecie czytelnictwa, rozwiną umiejętność czytania oraz kompetencje językowe, rozbudzą wyobraźnię i będą przez całe życie czerpały radość z książek.

Bo przecież: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” .

- Wisława Szymborska

Dzieci były zachwycone podarunkiem, nie mogły się doczekać, kiedy zaniosą go do domu i zaczną z niego korzystać z najbliższymi.

Magdalena Brzezińska

Szanowni Państwo,

informujemy, że wypożyczenie sprzętu do zdalnego nauczania dla uczniów, których rodzice zgłosili braki we wrześniu, będzie możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z sekretariatem szkoły.

Rodzic powinien posiadać przy sobie dowód osobisty w celu sporządzenia umowy użyczenia.

W dniu 8 października 2020 roku wyjechaliśmy autokarem do Dyniolandu w Wieliszewie, czyli do pomarańczowej krainy tysiąca dyń. W wycieczce brały udział dwie klasy trzecie.

Po przyjechaniu na miejsce zostaliśmy podzieleni na grupy. Opiekunem naszej grupy był pan Rafał. Pierwszym zadaniem było wymyślenie dla nas nazwy. Zostaliśmy „Ekipą Fasolkową”. Graliśmy w różne gry sprawnościowe: wyścigi w wężach, zbieranie piłeczek pod latającą kulą, kółko i krzyżyk, fińskie kręgle, budowanie wieży z wiaderek, przeciąganie liny oraz strzelanie z łuku. Podczas gier była przerwa dla głodomorów na kiełbaski i chlebek z ogniska. Po zabawach była lekcja o dyniach. Składała się z filmu oraz różnych ciekawostek dotyczących dyni np.: skąd pochodzi, jakie potrawy można z niej zrobić, jak ją zakonserwować i jakie ma właściwości zdrowotne. Następnie mieliśmy chwilę na zrobienie dyniowych zakupów w sklepiku oraz odwiedziny w mini zoo. Tam były kury, perliczki, kogut i czarna świnka, która nas bardzo zachwyciła. Wycieczka wszystkim się podobała.

Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale jakże szczęśliwi! Szkoda, że wycieczka tak szybko minęła.

Uczennica klasy 3a Basia T.

 

W naszych klasach również jest tematem przewodnim. Gości w naszych rozmowach, działaniach, pracach plastycznych i zabawach. Tworzyliśmy jesienne pejzaże, a nawet lasy w słoiku i ulubione potrawy dzieci. Dzieci stworzyły lapbooki o jesieni, zawierając w nich dary ogrodu, sadu przetwory i pogodę.

Pierwszaki podczas wprowadzania literki „e” jak ekran, spotkały się na ekranie z bohaterami bajek z dzieciństwa rodziców. Tym samym zrealizowały kolejne zadanie do projektu „Piękna nasza Polska cała”.

Zobaczcie jak minął nam październik.  Pozdrawiamy jesiennie.

Magdalena Brzezińska

Drodzy Uczniowie,

informujemy, że w najbliższym tygodniu,  tj. w dniach 27 – 29 października 2020 r. są zawieszone przedmiotowe konkursy Kuratoryjne.

Prosimy o regularne monitorowanie strony www.konkursy.mscdn.pl. i zapoznawanie się z bieżącymi komunikatami.