Zapraszam uczniów kl. IV -VI oraz kl. VII do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim "Warszawska Syrenka". Eliminacje szkolne odbędą się 19.03.2019 r. o godz.13:55 (7. godz. lek.) .

Regulamin konkursu:
1. Każdy uczestnik przygotowuje do recytacji dwa utwory (dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy) - tematyka dowolna. Czas prezentacji obu utworów nie może przekroczyć trzech minut.
2. Proszę o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich.
3. Proszę o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach.
4. Podczas kolejnych etapów konkursu uczestnicy nie mogą zmienić repertuaru.

Kryteria oceny:
a) dobór repertuaru
b) interpretacja utworu
c) kultura mowy
d) ogólny wyraz artystyczny

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie.

Koordynator szkolny (kl. IV-VI i kl. VII)
Katarzyna Godziebiewska

 

W pierwszym półroczu nasi uczniowie brali udział w wielu konkursach, w tym ogólnokrajowych. Pierwsze z nich odbyły się już w październiku 2018 i były to Ogólnopolskie Konkursy Polonistyczne „Z poprawną polszczyzną na co dzień” oraz „Z ortografią na co dzień”. Spośród piętnaściorga dzieci z klas II – III biorących udział w konkursach aż siedmioro zakwalifikowało się do drugiego etapu. W dniach 7-8 stycznia 2019 r. uczniowie pisali arcytrudne dyktando i musieli wykazać się wiedzą z szeroko pojętej poprawnej polszczyzny. Wyniki ich zmagań w drugiej turze poznamy na koniec lutego.
W listopadzie 2018 matematycy z klas młodszych stanęli w szranki z najlepszymi w tej dziedzinie uczniami z całej Polski. Grupa czternaściorga dzieci wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik matematyczny”. Miło nam poinformować, że pięcioro z nich otrzymało wyróżnienia na poziomie krajowym. Są to uczniowie klasy III a: Joachim Remiszewski i Ernest Kursa – wyróżnienia za bardzo dobry wynik oraz Małgosia Bielawska, Pola Lotko oraz Bartek Dzik – wyróżnienia za dobry wynik. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, gratulujemy im serdecznie i życzymy sukcesów w przyszłości.

Koordynator szkolny konkursów,
Mariola Cabaj

Choć luty jest najkrótszym miesiącem roku, a dodatkowo w jego pierwszej połowie odpoczywaliśmy, to w naszej klasie działo się wiele. Po raz kolejny uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym orgaznizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Tym razem Poranek Muzyczny poświęcony był zimie. Każdy utwór, którego wysłuchaliśmy był odzwierciedleniem tytułu koncertu – „W mroźne, zimowe poranki”. Wśród kompozycji znalazły się utwory uznanych twórców, np. Koncert Es-dur cz. II Josepha Haydn’a czy „Wesele w Troldhaugen” Edvarda Griega, jak również mniej znanych kompozytorów, m.in. „Tańczące śnieżynki” Doroty Obijalskiej.

 

 

Nasza szkoła bierze udział w siódmej edycji ogólnopolskiej kampanii Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota PCK”. Tegoroczna akcja ma  szczególny wymiar, gdyż przez cały 2019 rok PCK obchodzi 100 – lecie istnienia tej organizacji w Polsce.
Program polega na zbieraniu złotych monet 1, 2, 5 - groszowych, które po zważeniu i przeliczeniu zostaną w całości przeznaczone na organizację wypoczynku letniego oraz wsparcie dzieci w organizacji zajęć pozaszkolnych na terenie Mazowsza.                                            
„Gorączką Złota PCK” są objęte mazowieckie przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz firmy i instytucje. Przyłączyć może się każdy!
Ponadto ogłoszony jest konkurs dla najaktywniejszych zbieraczy wśród  placówek edukacyjnych w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody!
Dołącz do nas wrzucając garść złotych monet do skarbonki oznaczonej logo „Gorączka Złota PCK” (lub przynieś „złoto” do siedziby Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK przy ulicy Szańcowej 25 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00).
Akcja trwa od 11 lutego do 24 maja.
Gorąco zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję, bo nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat!