W naszej szkole realizujemy program „Trzymaj Formę!”. Program ten obejmuje takie zagadnienia, jak:
•    Pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety dla zdrowia.
•    Pogłębienie wiedzy o znaczeniu aktywności fizycznej dla zdrowia.
•    Kształtowanie postaw i zachowań związanych z aktywnością fizyczną.


Szkoła Podstawowa nr 110 otrzymała certyfikat:

K. Jurys

W czwartek 17 czerwca uczniowie klasy 6a udali się na wycieczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Przy bramie zoo powitała nas sympatyczna pani przewodnik, która zabrała nas na spacer i opowiadała ciekawostki dotyczące świata zwierząt. Odważni mieli okazję wziąć do ręki karaczana lub węża, co było jedną z największych atrakcji tego dnia. Po pożegnaniu z przewodniczką zrobiliśmy sobie małą przerwę na lody i zasłużony odpoczynek w cieniu drzew, a potem zadowoleni (i trochę zmęczeni) wróciliśmy do szkoły.

Aleksandra Lis

 

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Nasi uczniowie w dalszym ciągu z entuzjazmem przychodzą na lekcje języka angielskiego, jak też angażują się w projekty i prace dodatkowe. Zmęczeni pandemią i nauczaniem zdalnym uczniowie klas 5a, 5b oraz 8abc postanowili zabrać nas na wycieczkę po najciekawszych miejscach w krajach anglojęzycznych. Cały projekt zatytułowany TRIP AROUND ENGLISH-SPEAKING COUNTRIES polegał na tym, że uczniowie wcielili się w role przewodników, którzy przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii zorganizowali wirtualne spacery po Londynie, Nowym Jorku, Edynburgu, czy Dublinie.

Był to doskonały trening mówienia po angielsku oraz autoprezentacji. Dodatkowo uczniowie pogłębili swoją wiedzę z różnych przedmiotów, umiejętnie łącząc język angielski z geografią czy historią. Uczniowie klas ósmych, wkrótce absolwenci naszej szkoły, udowodnili, że są gotowi do swobodnego posługiwania się językiem angielskim w różnych miejscach świata oraz sytuacjach życia codziennego. Nasi przewodnicy pokazali nam m.in. Big Bena, strażników przed Pałacem Buckingham czy Statuę Wolności. Dzięki nim mogliśmy zobaczyć panoramę Londynu z kapsuły London Eye oraz punktu widokowego z wieżowca Shard. Wspólne pikniki w Central Parku oraz Kensington Gardens dały chwilę wytchnienia, aby dalej ruszyć na zakupy na Oxford Street lub musical na Broadway. Mieliśmy okazję zrobić sobie selfie z figurami woskowymi w Madame Tussauds oraz zjeść lody na Times Square, w sercu nowojorskiego Manhattanu.

Dziękujemy naszym przewodnikom za ich prezentacje oraz wirtualne wycieczki!

Piotr Dobosz i Ewa Cichecka
Angliści SP 110

21 czerwca nasz klasa wybrała się na wycieczkę, której celem było przypomnienie omawianej w tym roku szkolnym lektury. Wprawdzie II część „Dziadów” Adama Mickiewicza omawialiśmy pod koniec października i powtórzenie tematyki dramatu  miała się odbyć w listopadzie, ale rzeczywistość epidemiczna nam to uniemożliwiła. Zostaliśmy jednak nagrodzeni niecodziennymi okolicznościami, w których to przypomnieliśmy sobie słynne dzieło Mickiewicza.

Na ulicy Światowida 14 powstał działający od niedawna Teatr Ekologiczny Bohema House. Tam właśnie pan Maciej Orłoś przeczytał nam „Dziady” część II, angażując nas do wygłaszania fragmentów, w których wypowiada się Chór. Odbywało się to w nastrojowej sali, przy blasku świec. Mogliśmy więc poczuć atmosferę cmentarnej kaplicy oraz doświadczyć  aktualności nauk moralnych płynących z utworu naszego Wieszcza.

Z pewnością była to inspirująca lekcja literatury w niecodziennej scenerii i pięknej interpretacji Pana Redaktora.

Klasa VII D z wychowawczynią

 

Nareszcie mogliśmy wyruszyć na wycieczkę całą klasą! 

Już 31 maja pojechaliśmy do Kampinosu, aby tam poznać z bliska przyrodę. Pod okiem instruktora utrwalaliśmy wiedzę przyrodniczą, a i na zabawę na świeżym powietrzu wystarczyło czasu. Pogoda nam dopisała, więc radość nasza była jeszcze większa. Ognisko i kiełbaski były uwieńczeniem tej długo oczekiwanej wspólnej wycieczki.

Dzień Dziecka – to dzień przede wszystkim zabaw i radości. Taki właśnie był dla uczniów klasy 3a. Wyjście do Parku Henrykowskiego okazało się super pomysłem. Różnorodność sprzętów  i przestrzeń sprzyjała wspaniałej zabawie, a poczęstunek smakował wyjątkowo! 

8 czerwca - wyjazd w Góry Świętokrzyskie. Przyroda, duża porcja wiedzy przyrodniczej na temat Świętokrzyskiego Parku Narodowego, żródełko św. Franciszka, które spełnia marzenia i poznana z tym miejscem legenda, piękny, słoneczny dzień to tylko początek atrakcji, jakie czekały na uczniów klas trzecich. Mega strefa dmuchanych zamków, Stacja Kosmiczna, Łódeczki, Aqua Zorbing, Park Linowy, Kino 6D (ciekawe przeżycie!) i Aleja Miniatur….uuf, i co tu wybrać? Ale my daliśmy radę! Zaliczyliśmy wszystko. Było po czym odpoczywać w drodze powrotnej.

Sabat Krajno – to fantastyczne miejsce, polecamy wszystkim.

W imieniu uczniów kl.3a – wych. Maria Krawczyk
Kamila Jakubowska