Czekają nas ferie

Czekają nas ferie – okres zimowych szaleństw i zabaw na śniegu i lodzie. Podczas zajęć w świetlicy rozmawialiśmy o zimowych dyscyplinach sportowych i naszych ulubionych sportowcach. Kolorowaliśmy obrazki dotyczące zabaw na śniegu i lodzie. Przypomnieliśmy uczniom „Kodeks postępowania w czasie zimy” i numery alarmowe. Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych ferii.

A. Nurzyńska

 

„Wszystkie kolory świata”- to akcja UNICEF prowadzona w naszej szkole przez Panią Elżbietę Kossowską. Zadaniem dzieci było uszycie szmacianych lalek i ich sprzedaż w celu zebrania pieniędzy na szczepionki dla dzieci w Afryce. Nam również udało się wesprzeć tą szlachetną inicjatywę szyjąc chociaż kilka lalek.

D. Okszos
K. Krakowiak

 

Od początku roku szkolnego w każdy poniedziałek, na jedną godzinę, świetlica zamienia się w małe laboratorium naukowe. Wszystkie doświadczenia przeprowadzane w ramach zajęć „Eksperymenty na wesoło” mają na celu rozbudzenie zainteresowania uczniów naukami przyrodniczymi, tak aby odkrywać i kształtować nowe talenty z dziedziny fizyki, chemii czy biologii. Uczniowie klas pierwszych i drugich w miłej, zabawowej atmosferze mogą zmierzyć się z całkiem poważnymi zjawiskami przyrodniczymi, a nawet własnoręcznie skonstruować ciekawe i pożyteczne przedmioty, np.: lupę lub kompas oraz zapoznać się z wieloma naukowymi, ciekawostkami. Zajęcia mają także wymiar praktyczny - wykonane przez uczniów farby i ciastoliny służą na przyszłość w dekorowaniu świetlicy. Warsztaty udowadniają, że przyroda nie musi być nudna, ani niezrozumiała.

„Eksperymenty na wesoło” odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 11.00-12.00.


Opracowała: Beata Bartczak

 

W świetlicy szkolnej ruszyły przygotowania do balu karnawałowego. Dzieci, pod czujnym okiem wychowawczyń, wycinały z kolorowego papieru maski przeróżnych kształtów, a następnie ozdabiały je kolorowymi pisakami, cekinami i brokatem.

W własnoręcznie przygotowanych maskach, przebrani w stroje ulubionych bohaterów, tanecznym krokiem wkroczyliśmy na bal karnawałowy w naszej szkole.

K. Godziebiewska

 

Dnia 20 stycznia (piątek) w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, które miały uczcić Dzień Babci i Dziadka. Dzień ten jest bowiem okazją do promowania i przypomnienia wartości rodzinnych i znaczenia więzi pokoleniowych w czasach, gdy wartości te wydają się być marginalizowane. Celem zajęć było uświadomienie potrzeby szanowania oraz pomagania starszym osobom, a także przypomnienie, że o swoich dziadkach i babciach powinni pamiętać częściej niż tylko dwa dni w roku.  Uczniowie postarali się, by w tym szczególnym dniu złożyć swoim babciom i dziadkom życzenia poprzez wykonanie laurek. Wywiązali się z tego zadania bardzo dobrze.

Opracowała: Beata Bartczak