Laureaci konkursu "Mój czworonożny przyjaciel"

W październiku, z okazji Światowego Dnia Zwierząt odbył się konkurs Mój czworonożny przyjaciel. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej domowe zwierzątko lub zwierzątko, które dziecko chciałoby mieć.

Wyniki konkursu:
Klasy I:
I miejsce Frąckiewicz Gabrysia kl. Ia
I miejsce Dębowski Nataniel kl. Ib
II Kursa Leopold kl. Ib

Klasy II:
I miejsce Szlaska Wiktoria kl.IIa i Wituska Hania kl. IIa
II miejsce Grzeszek Dominika kl. IIc i Strojek Gabrysia kl. IIa
III miejsce Zakrzewska Martyna kl. IIc i Pietrzak Michał IIc
wyróżnienie Natora Hanna kl. IIb

Klasy III:
I miejsce Dębowska Kinga kl.IIIc

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział
Danuta Okszos

Miło nam ogłosić wyniki zorganizowanego przez świetlicę szkolną konkursu plastycznego „Wielkanocna pisanka”. Założeniem konkursu było:

- kultywowanie polskiej tradycji świąt Wielkiej Nocy;

- promowanie aktywności twórczej;

- rozwijanie wyobraźni plastycznej;

- kształcenie poczucia piękna i estetyki;

- popularyzowanie sztuki ludowej.

Zadanie konkursowe polegało na indywidualnym wykonaniu pisanki techniką dowolną. Komisja ze względu na bardzo wysoki poziom prac i duże zaangażowanie uczniów postanowiła przyznać tylko I miejsca:

• w kategorii klas drugich

I miejsce zdobyły: Antonina Bułka kl. 2 c, Nina Kudlik kl. 2 c, Natalia Nowakowska k. 2 a, Dominika Rudnicka kl. 2 c

•  w kategorii klas trzecich

I miejsce zdobyły: Maria Berezhna kl. 3 a, Alicja Stępień kl. 3 a, Basia Turek kl. 3a

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Katarzyna Krakowiak

Z okazji Światowego Dnia Książki zorganizowaliśmy w naszej świetlicy konkurs plastyczny pt. "Moja ulubiona książka".  Celem  konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz rozwijanie zdolności plastycznych uczniów z klas I-III. Zadaniem dzieci było wykonanie techniką dowolną ilustracji do ulubionej książki.

Komisja konkursowa w składzie D. Okszos, K. Krakowiak i A. Nurzyńska biorąc pod uwagę nieszablonowy pomysł na realizację tematu przyznała następujące nagrody:

• w kategorii klas II:

Kinga Śmiejan IIa – I miejsce za ilustrację do książki „Pipi Pończoszanka”;

Hanna Placzki IIc – I miejsce za ilustrację do książki „Pamiętnik czarnego noska”;

Nina Kudlik IIc -  I miejsce za pomysłową ilustrację do baśni „Calineczka”.

• w kategorii klas III:

Marta Smółkowska IIIa – I miejsce za ilustrację do książki „Zosia z ulicy Kociej. Dolce vita.”.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Danuta Okszos

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy uczniowie z klasy III a wykonali karty świąteczne w kształcie pisanek dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Pod Brzozami”. Na odwrotnej stronie kartek formułowali dla nich życzenia. Pisanki wielkanocne zostały przekazane seniorom.

Katarzyna Krakowiak