Przedstawiam utwory napisane przez uczennice naszej szkoły, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych Tuliszkowski Talent Show.

Recenzja książki “Opowiem o tobie gwiazdom”.

Książka “Opowiem o tobie gwiazdom” to pierwsze dzieło jakie wydała polska pisarka Edyta Prusinowska. Porusza ona tam wiele tematów, z którymi na co dzień musza się spotykać młodzi ludzie. Jest to przede wszystkim strata bliskiej osoby, próba spełniania siebie i swoich marzeń oraz to jak wejść w dorosłe życie z własnym bagażem problemów. Te wszystkie wartości i wskazówki zawarła w przepięknej, lecz i wzruszającej miłosnej historii dwojga ludzi: Plutona i Astrid. Astrid to dziewczyna, która z dnia na dzień musi radzić sobie z pustką po stracie swojej siostry, pewnego dnia postanawia jednak przerwać tą życiową wegetacje i wyruszyć w podróż wraz ze swoim przyjacielem. Do dwójki dołącza, także nowo poznany chłopak- Pluton. W dalszej części książki dowiadujemy się jednak, że nie wszystko jest takie piękne jak nam się wydaje. Pluton jest śmiertelnie chory i w dodatku zrezygnował z leczenia. Astrid wchodzi z chłopakiem w bliższą relacje mimo, iż wie, że w każdej chwili może go stracić. Młodzi kochają się do ostatniej chwili życia Plutona przeżywając najszczęśliwsze chwile w swoim życiu. Ich ostatnie spotkanie po brzegi przepełnione jest miłością i wzajemną troską. Śmierć chłopaka była ogromnym bólem jaki przeżyła Astrid pomimo to nie pozwoliła ona załamać się sobie do końca, postanawiając iść dalej swoją życiową ścieżka. Książka kończy się na tym, że dziewczyna wchodzi w kolejny związek, co nie oznacza, że zapomniała o Plutonie, ponieważ on zawsze będzie w jej sercu. Osobiście uważam, że utwór ten jest idealnie skierowany do młodego pokolenia. Łatwo jest nam w nim znaleźć zrozumienie, porównanie czy wsparcie. Jestem pewna, że większość osób zakochało się w tej książce po jej przeczytaniu i mam nadzieje, że jeszcze więcej osób zdąży ją poznać.

Zofia Młynarska kl.8a

Oda do Ciumków

W mojej dzielnicy ktoś super mieszka

- pisarz Paweł Beręsewicz.

I kiedy rzucam: orzeł czy reszka,

Wygrywa on, a nie Mickiewicz.

Lekkie pióro, język prosty,

Nasza miłość od lat wielu.

Chcesz mieć dzisiaj dzień radosny?

Sięgaj po Ciumków, drogi przyjacielu!

Grzesiek, Kasia, mama, tata

Pomyślicie - nic wyjątkowego.

Ta czwórka w przygody jest bogata!

Każdy dzień – coś szalonego.

Wyprawa rowerowa, złamana ręka.

Wiele przygód mają Ciumkowie.

Czytanie o nich książki to nie udręka,

Każde dziecko to szczerze powie.

Wyjazd do Szkocji, Potwór z Loch Ness,

Z nimi nudzić się nie sposób,

A kiedy wakacji przyjdzie kres,

W domu narobią niezłego bigosu.

Szalona ciocia Kazia, Kasi urodziny,

Co dzień inna tam przygoda.

Kwaśnej miny nie zrobimy,

Skończyć czytać? Wielka szkoda!

Każdy wieczór z książką w dłoni,

Zawsze czekam na lekturę,

Nic mnie z łóżka nie wygoni,

Ciumkowie? Temat super na maturę!

Rodzinka jakich wiele,

Ale jednak wyjątkowa.

Moi drodzy przyjaciele,

Każda chwila z nimi odlotowa!

Zosia Madej, kl. IV c

Dnia 8 marca 2023 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Uczniowie klas pierwszych stali się oficjalnie czytelnikami biblioteki szkolnej.
Podstawowym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Specjalnie na tę okazję przez uczennice z Koła bibliotecznego przygotowały  krótką część artystyczną, za co serdecznie dziękuję.

Izabela Musiał

Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat...

Lucyna Krzemieniecka

W bibliotece:

• chętnie Cię widzimy
  • nie stawiamy stopni

W bibliotece możesz:

• mieć spokój
  • wybierać i wypożyczać książki
  • czytać czasopisma
  • myśleć i szukać informacji
  • korzystać z Internetu
  • pytać
  • uśmiechać się

W naszej bibliotece zgromadzony jest bogaty księgozbiór liczący ponad 10 tysięcy książek.

Dbamy o zapewnienie uczniom pełnej oferty lektur szkolnych dla klas I – VI oraz nowości w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży.

W bibliotece jest wolny dostęp do półek i uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

Posiadamy także stanowiska komputerowe umożliwiające korzystanie z Internetu oraz dostępnych programów

Organizujemy konkursy, uroczystości i ciekawe spotkania.

Godziny otwarcia biblioteki w roku szkolnym 2023/2024

Poniedziałek    8:45 - 13:55