Zapraszamy do udziału w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szkole Podsawowej nr 110, przy ulicy Bohaterów 41, które odbędzie się 30 stycznia 2022 r. w godz. 12.00-16.00.

Harmonogram wydarzenia:
12:30 - recital operowy w wykonaniu taty naszego ucznia pana Aleksandra Moskala
13:00 - 13:45 pokaz iluzji Marcin Cichomski
14:00 - mecz koszykówki
15:00 - 15:30 pokaz zumby w wykonaniu instruktorek z Calypso

Poniżej atrakcje, które odbędą się równolegle:
1. Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora SP110
2. Sala gier planszowych - będzie można przetestować różne gry.
3. Kiermasz ciast i drobiazgów z barkiem kawowo-herbacianym.
4. Salon kolorowych warkoczyków.
5. Figurki z balonów.
6. Stoisko Roślinodajni - zakupić można piękne kompozycje z roślin w słoiku oraz naturalne produkty z aloesu.
7. Spotkanie z autorką książek i bloga Depresjologia - Agatą Komorowską oraz możliwość rozmowy czy zakupu książek z autografem.
8. Loteria fantowa prowadzona przez Calypso.
9. Darmowa fotobudka.

Czekamy na Was!

W dniu 21 stycznia br. dzieci z grupy 0b wystawiły przedstawienie pt. Rzepka wg wiersza Juliana Tuwima.

Inscenizacja przygotowana była z okazji święta Babci i Dziadka. 

Dzieci pod okiem nauczycielek z zaangażowaniem przygotowywały się do występu, a rodzice zadbali o odpowiednie stroje dla każdej postaci.

Zaproszeni goście pani dyrektor i pani pedagog były zachwycone występem "młodych aktorów", nie szczędziły pochwał i oklasków wszystkim, ktòrzy przyczynili się do tak znakomitego występu.

Nagrana inscenizacja  została wysłana do babć i dziadków z oddziału przedszkolnego. 

 

A. Twardowska

 

 

 

     W pierwszym okresie klasy pierwsze wzięły udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Dzięki własnej  aktywności dzieci poszerzyły swoją wiedzę w zakresie zdrowego żywienia.
    Głównym celem było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez wpajanie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i dla niego  szkodliwych. 
    Dodatkowo dzięki zaangażowaniu w projekt, dzieci uświadomiły sobie związek pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości. 
    Poprzez ciekawe scenariusze dzieci mogły wcielić się w rolę lekarzy, dietetyków, a nawet odbyć podróż do krainy „Cukrem i solą płynącej”, aby dowiedzieć się jak wiele cukru w sobie skrywają nasze ulubione napoje i przekąski. 
    Mamy nadzieję, że dzięki temu zdrowe nawyki wejdą w naszą codzienność, a szkolne pudełka śniadaniowe będą zapełnione zdrowymi i wartościowymi pysznościami.  


                           Wychowawcy klas pierwszych:
                            Barbara Borgosz-Michniuk
                            Halina Olesiejuk
 

   

 

  

  

  

 

 

    20 stycznia 2022 r. w Białołęckim Ośrodku Kultury, bohaterowie jednej z najbardziej znanych bajek na świecie – Jaś i Małgosia zabrali młodych widzów - uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III naszej szkoły, do tajemniczego lasu. Razem odkryliśmy tajniki magicznych efektów teatralnych – scenografia Alana White’a zrobiła na nas ogromne wrażenie. Kostiumy wzbudziły zachwyt, a praca reżysera, aktorów, dźwiękowców i oświetleniowców pozwoliła nam zatracić się na chwilę w świecie sztuki. 
    Zagubionemu w lesie rodzeństwu, razem z aktorami, pomogliśmy znaleźć drogę do domu i przetrwaliśmy wraz z nimi noc w leśnej krainie. Poszukaliśmy też sposobu, by wydostać się z rąk niedobrej czarownicy. 
   Leśna przygoda z Jasiem i Małgosią nauczyła nas, młodych widzów, jak przezwyciężać własne lęki, pozwoliła również uwierzyć w siebie. Pomagając bohaterom w wybrnięciu z opresji, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wszystkie przeciwności można pokonać mając przy swoim boku kochającą siostrę, troskliwego brata lub po prostu przyjaciela, na którym można polegać.

W imieniu zespołu edukacji wczesnoszkolnej:
                                                            Aleksandra Sztal

  

 

 

 

Przybij z nami „Piątkę dla Natury”!


       W tym roku postanowiliśmy szczególnie zadbać o dobro naszej planety, dlatego przystąpiliśmy do programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla natury” skierowanego do szkół podstawowych w całej Polsce.
    W ramach programu poszczególne klasy edukacji wczesnoszkolnej mogą ubiegać się o atrakcyjne nagrody oraz dofinansowanie szkolnego ekoprojektu. Dzięki akcji uczniowie już dziś, na etapie edukacji wczesnoszkolnej, będą poszerzać swoją wiedzę na temat ekologii, która w przyszłości zaowocuje dobrymi nawykami działającymi na korzyść naszego środowiska, zgodnie z hasłem „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”.
    W ramach programu wspólnie poznamy najważniejsze zasady dotyczące:
Troski o drzewa,
• Oszczędzania wody,
• Segregowania odpadów,
• Redukcji zużycia plastiku,
• Redukcji źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz gazów cieplarnianych.

    Na podstawie opracowanych przez specjalistów scenariuszy, wspólnie przejdziemy przez problemy dotyczące ekologii i poszukamy ich rozwiązań. Na każdej „ekologicznej lekcji” przeprowadzimy różne formy aktywności, np. burze mózgów, doświadczenia i prace własne, a na końcu, podejmiemy ekowyzwanie, dzięki któremu będziemy mogli ubiegać się o  atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy ekowyzwań wyłaniani są poprzez głosowanie publiczności. 


Nasza wygrana zależy tylko od nas i od Państwa głosów! Trzymajcie za nas kciuki!

Szkolni koordynatorzy projektu:
Magdalena Brzezińska 
Aleksandra Sztal