„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści 13 października 2021 roku. To właśnie tego dnia odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia. 

Dzieci ubrane w stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. 

Uczniowie klas pierwszych przedstawili program muzyczno-artystyczny. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne jak i taneczne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

W dalszym ciągu nastąpiło wejście Pocztu Sztandarowego składającego się z uczniów klas ósmych, przed którym, w doniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. 

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Sylwia Murawska-Oleksińska poprzez dotknięcie zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka, zamieniała go w prawdziwego ucznia.  

Uczniowie złożyli podpisy odciskiem palca na klasowym tablo i otrzymali pamiątkowy dyplom oraz legitymacje szkolną. 

Po pasowaniu nastąpiła chwila na przemówienia. Rozpoczęła Pani Dyrektor Sylwia Murawska-Oleksińska witając na uroczystości naszych Szanownych Gości oraz Rodziców zainaugurowała swoje przemówienie słowami Janusza Korczaka: „Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może”. Następnie ciepłe i miłe słowa skierowała do pierwszoklasistów Wiceburmistrz dzielnicy Białołęka - Pani Izabela Ziątek. Pochwaliła umiejętności najmłodszych uczniów i życzyła im samych miłych chwil w szkole. Kolejne piękne przemówienie przygotowała Pani Beata Szkoda-Amanowicz, która w imieniu Rodziców złożyła na ręce Dyrekcji kwiaty. 

Po części oficjalnej, zgodnie z tradycją naszej szkoły, każda klasa udała się na parking, zasadzić pamiątkowe drzewko, przypominające o tym jakże wspaniałym dniu, który z pewnością pozostanie w pamięci naszych pierwszaków.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych uczniów, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Nauczycielki klas pierwszych:
Halina Olesiejuk
Iwona Miechowiecka
Agnieszka Majewska
Barbara Borgosz-Michniuk