EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku obchodzony jest w dniach 9 – 24 października 2021. To inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Nasza szkoła dołącza do miliona organizatorów i uczestników. W dniach od 18.10 do 22.10.2021 r. na zajęciach informatycznych uczniowie poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia nauczą się podstaw programowania. Dzięki temu inspirować będziemy rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.

Wbrew popularnej opinii – programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów.

Agnieszka Jakubowska