Za oknami Polska złota jesień wiec warto skorzystać z darów jesieni i umilić czas dzieciom, dlatego w grupie OA dzieci korzystając ze skarbów jesiennych parku i lasu (kora brzozy, kasztany, żołędzie, jarzębina, liście, szyszki i gałęzie sosny) wspólnie stworzyły ścieżki sensorycznej co sprawiło im dużo  radości a jednocześnie był to sposób na poprawę motoryki dużej, rozwój wyobraźni i zmysłu dotyku oraz poprawę równowagi i koordynacji ruchowej. Ekologiczna jesienna ścieżka sensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód który prowadzi do świata przyrody i zmysłów. Ścieżka to nic innego, jak zróżnicowane podłoże, po którym można chodzić i odkrywać bogactwo doznań. Składa się z kilku odcinków wyłożonych różnymi materiałami przyrodniczymi.

Dzieci, poprzez kontakt z różnorodnym materiałem przyrodniczym, mają w zasięgu dłoni namiastkę lasu lub parku.

Barbara Stachowska