W ramach projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, w grupie 0B realizowany jest cykl tematyczny poświęcony sylwetkom wybitnych Polaków. W sali zorganizowaliśmy kącik wielkich Polaków. Dzieci poznały wielkiego Polaka  Juliana Tuwima, jednego z najwybitniejszych polskich poetów. Wiersze  Juliana Tuwima, znane są zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Biorąc pod uwagę ogromny dorobek literacki poety oraz znaczenie tego dorobku dla kilku już pokoleń Polaków, Sejm VII kadencji, uchwałą z 7 grudnia 2012 r. ogłosił rok 2013 „Rokiem Juliana Tuwima”. Wiersze Juliana Tuwima bardzo często pojawiają się w podręcznikach szkolnych i każde dziecko spotyka się przynajmniej  z kilkoma z nich. Opowiadają one o różnorodnych postaciach, zwierzętach, przedmiotach, napisane są dowcipnym językiem, odnoszą się do fragmentów rzeczywistości dobrze znanych każdemu dziecku z codziennego życia.

Większość z utworów zawiera łatwy do zdefiniowania morał. Obcowanie z twórczością Juliana Tuwima wzbogaca ogólną wiedzę dzieci o świecie oraz uczy je potępiania wad i przywar a nie konkretnych ludzi. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek z życia poety. W związku z realizacja tematu kompleksowego „Dary jesieni”, dzieci poznały wiersz J. Tuwima pt. „Warzywa”. Zadaniem dzieci było wymienić wszystkie występujące w wierszu warzywa. Dużo emocji i radości dostarczyły im zabawy z wierszem „Pan Hilary”, zamieszczonym w naszym podręczniku. Z wierszem „Lokomotywa” i „Ptasie radio”, zorganizowaliśmy zabawę ortofoniczną (dzieci naśladowały głosy ptaków). W ramach zabaw dramowych zorganizowaliśmy krótkie scenki w oparciu o wybrane wiersze takie jak: „Słoń Trąbalski”, „Słowik, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Dzieci rozwiązały także quiz. Po wysłuchaniu krótkiego fragmentu wiersza,  zadaniem dzieci było odgadnięcie nazw postaci występujących w wierszu: „Murzynek……w Afryce mieszka”, „Zwał się ten słoń…”.

Halina Skrzecz