Uczniowie naszej szkoły drugoklasiści i trzecioklasiści uczestniczyli w tym roku szkolnym  w ciekawych zajęciach w formie online o nazwie: (Szkoła Krokodylka Tirka). Za pomocą interesujących materiałów opracowanych przez Inspektorat Transportu Drogowego dzieci miały zapewnioną możliwość poznawania Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wszystkimi zmysłami. Był to cały cykl kilku spotkań dla różnych klas oddzielnie. Wspólnie z uczniami w klasie i wcześniej indywidualnie online w domu uczestniczyliśmy również w ostatnim cyklu zajęć o nazwie: „Krokodylek – Tirek”. Dzieci otrzymały przygotowane materiały  do lekcji. Na zajęciach przy podsumowaniu wiedzy poprzez rozwiązywanie ciekawych zagadek, rekwizyty w formie pokazowej oraz podczas udzielania odpowiedzi na postawione pytania okazało się, iż uczniowie w wysokim stopniu przyswoili wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to szeroki zakres wiedzy z wychowania komunikacyjnego, który zmotywuje dzieci do zdawania egzaminu na kartę rowerową w klasach starszych. Quiz wiedzy zachęcał uczniów do myślenia oraz zmotywował do potrzeby utrwalenia wiadomości i sprawdzenia siebie, skłaniał do samokontroli i wzbudził wielkie zaciekawienie. W pełni zainspirował ich do poszerzania wiedzy, śledzenia tej tematyki poprzez czytanie książek, czasopism, oglądanie filmów oraz w praktycznym działaniu. Gdy na wycieczce w Góry Świętokrzyskie  mieliśmy kontrolę autokaru przez Inspekcję Transportu Drogowego to już dzieci wiedziały, że takie kontrole mają miejsce. W sposób profesjonalny specjaliści w formie zabawowej omówili z uczniami zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz uczulili na zachowanie bezpieczeństwa w podróżowaniu i  poznawania różnych miejsc w kraju.

W ramach podziękowania i podsumowania zajęć dzieci wykonały prace plastyczne, a organizatorzy zachęcili ich jeszcze do udziału w konkursie literackim na ciekawe opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Starszy specjalista Sławomir Zając w podziękowaniu za aktywny udział w zajęciach i nadesłanie prac napisał list do wychowawczyni klasy 3B następującej treści:

Dzień dobry,
bardzo dziękuje za piękne prace wykonane przez dzieci. Cieszę się, że zajęcia podobały się a dzieci poszerzyły i utrwaliły swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Proszę w moim imieniu podziękować wszystkim dzieciom. Pani dziękuję za podziękowania i pomoc w zorganizowaniu zajęć.

W imieniu uczniów i nauczycieli
Halina Olesiejuk