1
Zaraz po patriotycznej, biało - czerwonej majówce uczniowie klasy 1c pochylili się nad projektem europejskim. Praca w grupach miała na celu zebranie jak największej ilości informacji, ciekawostek o danym kraju. Powstały piękne plakaty.

2
Rozpoczęto przygotowania do jednego z najważniejszych świąt rodzinnych - Dnia Mamy. Odbyły się warsztaty ceramiczne. które specjalnie dla nas przygotowała mama Helenki. Praca z gliną podobała się wszystkim. W pierwszej części zajęć było poznanie właściwości materiału i lepienie. Druga część odbyła się tydzień później i polegała na pomalowaniu prezentu, jakim był mak w wazonie. Piękna praca została zapakowana do ozdobnej torebki, w której był obrazek dla Mamy, laurki – jedna z życzeniami po angielsku i własnoręczne i wykonana książeczka „Nasza mama czarodziejka”. To był bardzo pracowity okres, ale dzieci zdążyły ze wszystkim. Potrafią robić niespodzianki.

3
Dzieci zasłużyły na małe co nieco. Przy okazji wprowadzenia ostatniego dwuznaku „dż” odbyła się degustacja przyniesionych dżemów i słodkie drugie  śniadanie.

4
Pod koniec maja wszyscy uczniowie myśleli o dniu, na który każde dziecko czeka cały rok- Dzień Dziecka. Żeby skrócić czas oczekiwania w naszej klasie ostatni dzień miesiąca był dniem gier planszowych i karcianych.

5
1 czerwca słońce radośnie pozdrowiło wszystkie dzieci. Mimo, że klasy pierwsze zostały na terenie szkoły dużo się działo. Z okazji święta można było przynieść zabawki. Lekcja swobodnej zabawy zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Obejrzeliśmy spektakl edukacyjny „Pszczółka Maja i Cyber Wiedźma”, po którym szybko wyszliśmy na boisko, żeby bawić się z rówieśnikami oczywiście bez telefonów i innych urządzeń. Dzieci z klasy 1c mogły wypróbować prezent - grę zręcznościową dla dwóch osób. Atrakcją było malowanie farbami na folii, gry i zabawy. Przyjechał radiowóz policyjny. Można było siedzieć w samochodzie, przymierzyć policyjną czapkę i sprawdzić, czy działa policyjne radio. Tego dnia było w szkole wyjątkowo radośnie, a dorośli byli nadzwyczaj wyrozumiali.

Do wakacji coraz bliżej! To ostatnie tygodnie w klasie 1c

Iwona Tolak