W zeszły piątek (9.04.) uczniowie klasy 6a wzięli udział w wielkanocnej lekcji muzealnej przeprowadzonej przez edukatorkę z Państwowego Muzeum Etnograficznego. Lekcja odbyła się już po Wielkanocy, dzięki czemu mogliśmy ponownie poczuć świąteczną atmosferę. Rozmawialiśmy o dawnych i obecnych tradycjach związanych z Niedzielą Palmową, Wielkanocą czy Lanym Poniedziałkiem, a na koniec każdy wykonał świąteczną ozdobę.

To nie jest pierwsza lekcja muzealna w klasie 6a w tym roku szkolnym. W styczniu rozmawialiśmy o Harcerskiej Poczcie Polowej podczas lekcji przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego i zastanawialiśmy się, jakie cechy mieli Zawiszacy (odwaga, rozsądek, odpowiedzialność).

A w lutym udaliśmy się na wirtualny spacer po pałacowych ogrodach i parku podczas lekcji pt. Wilanowskie Obserwatorium Przyrody przygotowanej przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczyliśmy się rozpoznawać rośliny oraz zwierzęta występujące w królewskich ogrodach.

Cieszymy się, że chociaż muzea zamknięte, mogliśmy zdalnie się z nimi połączyć i dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

Aleksandra Lis