9 lutego, po raz 17. obchodziliśmy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W naszej szkole obchody te trwały przez cały tydzień od 8 do 12 lutego. Wydarzenie to miało na celu promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów.

W naszej szkole w ramach obchodów na każdej lekcji informatyki w klasach IV – VIII odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa oraz obowiązującą w sieci netykietę, rozwiązywali krzyżówkę o tematyce DBI.

Ponadto uczniowie klas IV narysowali w edytorze grafiki Paint swoje ulubione emoji, z których korzystają pisząc w sieci.

Uczniowie klas V oraz VI tworzyli plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci,

zaś uczniowie klas VII tworzyli projekt w Scratchu poświęcony tematyce Dnia Bezpiecznego Internetu, zapraszając na lekcję duszka DBI i rozmawiając z nim o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu:

Uczniowie klas VIII projektowali interaktywnego Swaya na temat Bezpieczeństwa w sieci korzystając z aplikacji dostępnej na Microsoft 365:

W klasach IV – VIII odbył się również szkolny konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, w którym chętni uczniowie tworzyli plakaty poświęcone tematyce DBI. Wyniki konkursu niebawem zostaną umieszczone na stronie szkoły.

Zapraszam do obejrzenia prac uczniów.

Nauczyciel informatyki
Agnieszka Jakubowska