Valentine’s day is coming! Zbliżają się Walentynki!

14 luty to bez wątpienia dzień uwielbiany przez wszystkich a w szczególności przez dzieci!

Walentynki to nie tylko dzień zakochanych. To dzień, w którym warto podziękować przyjacielowi za wspólnie spędzany czas, koledze czy koleżance za wspólną zabawę, rodzicom za pomoc i wsparcie.

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 3B wzięli udział w szkolnym projekcie „Valentine’s Day”.

Na lekcji poznaliśmy słownictwo związane z walentynkami w języku angielskim. Nie zabrakło też zadań oraz quizów na temat Święta Zakochanych. Dzieci również wysłuchały walentynkowych piosenek. Poznaliśmy piękne walentynkowe wiersze w języku angielskim. Uczniowie wykonali także wspaniałe walentynkowe kartki z życzeniami dla bliskich im osób.

Celem zajęć było zmotywowanie uczniów do poszerzenia i wzbogacenia słownictwa związanego z Walentynkami  oraz rozwijanie w nich ciekawości językowej.

“Love is the master key
that opens the gates of happiness.”

Oliver Wendell Holmes

Ewa Cichecka