Uroczystość przedstawienia świątecznego od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. W tym roku również odbyła się w oddziale przedszkolnym w grupie OA i OB.

Dzieci przedstawiły podczas występu zwyczaje i obyczaje, wyniesione z tradycji polskiego domu rodzinnego: takie jak wypatrywanie pierwszej gwiazdki, przed kolacją wigilijną, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń.

Występ okraszony był piosenkami głoszącymi tradycję nawiedzania szopki betlejemskiej, kolędowania przy żłóbku oraz istoty święta Trzech Króli, dla podkreślenia ważności Narodzenia Pańskiego, w kulturze chrześcijańskiej naszego narodu. 

Występ dzieci skonstruowany był również tak, aby nie zabrakło nawiązania do tradycji ubierania choinki, czy dawania prezentów i uczczenia Świąt Bożego Narodzenia w sposób ulubiony przez dzieci poprzez taniec, ruch i zabawę.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spędzany w gronie rodziny i bliskich, zwłaszcza w dobie tego trudnego czasu pandemii powinniśmy dbać o siebie, swoich najbliższych i relacje między nami, zatem uroczystość została nagrana na kamerę integrując dom rodzinny i przedszkole, wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując rodzicom zdolność prezentowania swoich umiejętności wokalno-recytatorskich oraz wprowadzające wszystkich w nastrój oczekiwania na Narodzenie Pańskie.

Dzieci oprócz polskich utworów zaśpiewały piękną zimową piosenkę w języku angielskim pt. „Little Snowflake”.

Po części artystycznej dzieci za ciężką prace zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem od rodziców i prezentami od Mikołaja.

Barbara Stachowska
Elżbieta Brzezińska
Halina Skrzecz
Anna Twardowska
Ewa Cichecka