W tym roku nasza klasa z okazji Mikołajek oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wzięła udział w akcji "Wirtualna choinka".

Celem akcji jest pomoc osobom najuboższym z rodzin województwa mazowieckiego. Opiera się na trzech filarach: zbiórce żywności na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, zakup prezentów dla dzieci i osób starszych i przekazaniu środków finansowych na zakup opału na okres zimowy.
Podopiecznymi Wirtualnej Choinki są seniorzy, rodziny wielodzietne, dzieci, osoby samotne.

Spośród wielu osób potrzebujących wybraliśmy dwie, które obdarowaliśmy prezentami. Za zgromadzone pieniązki zakupiliśmy kurtkę przejściową oraz polar dla chłopca o imieniu Krystian oraz koce dla rodziny z dziećmi. Nie obyło się bez prezentów dodatkowych, które zostały dołączone do paczek.

Udział w akcji, która otwiera serca i wywołuje uśmiechy na twarzy; sprawia, że słowa empatia, hojność i miłość nabierają jeszcze większego znaczenia był dla nas wielką lekcją życzliwości i niesienia pomocy potrzebującym.

Bardzo dziękuję Dzieciom oraz Rodzicom za pomysł i realizację tego przedsięwzięcia!

Wychowawczyni klasy
Agnieszka Jakubowska

„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem, co prezenty ludziom rozdaje.”