Drodzy Uczniowie,

zapraszam do udziału w konkursie informatycznym pt. "Kartka bożonarodzeniowa".

Regulamin konkursu przeprowadzonego zdalnie:

Data przeprowadzenia: grudzień 2020 r.

Cele konkursu:

•     Motywowanie uczniów do nauki informatyki.
  •     Kultywowanie zwyczaju przygotowywania kartek świątecznych.
  •     Doskonalenie umiejętności tworzenia grafiki komputerowej.
  •     Stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności graficznych.

Warunki uczestnictwa:

•     Konkurs zorganizowany jest dla uczniów klas IV - VIII.
  •     Uczeń przygotowuje samodzielnie jedną kartkę bożonarodzeniową, wykorzystując narzędzia edytora grafiki np. Paint, Inkscape.
  •     Rozmiar kartki po wydrukowaniu powinien mieć format A4.
  •     Wszystkie elementy kartki muszą być wykonane w edytorze grafiki.
  •     Elementy kartki nie mogą być kopiowane z innych źródeł.
  •     Na kartce powinny znajdować się: po lewej stronie – rysunek, a po prawej - życzenia bożonarodzeniowe.
  •     Prace należy zapisać jako plik o nazwie: „kartka - imię i nazwisko, klasa” i przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20.12.2020 r.
  •     Oceny prac dokonuje organizator konkursu, zwracając uwagę na: wykorzystanie jak największej liczby narzędzi edytora grafiki (Paint, Inkscape), samodzielność wykonania kartki, staranność i pomysłowość, stopień trudności wykonania.
  •     Laureaci konkursu (I, II, III miejsce) otrzymają dyplomy i cząstkowe oceny celujące z przedmiotu informatyka.
  •     Ponieważ prace uczniów zostaną wyeksponowane na stronie internetowej szkoły, to przystępując do konkursu, autorzy prac automatycznie wyrażają zgodę na opublikowanie swoich danych osobowych oraz prac.

Organizator konkursu,
Agnieszka Jakubowska