Bez wyobraźni nie ma empatii.  Dla  rozwijania wyobraźni wspaniale nadaje się książka i twórczość plastyczna.
Dlaczego nie wykorzystać tych dwóch rzeczy jednocześnie?

Czytanie to wspaniała przygoda… Książka - na pierwszy rzut oka przedmiot, jakich wiele. Jeśli się chwilę zastanowimy, uświadomimy sobie, że przedmiot ten ma duże znaczenie dla człowieka. Pomaga w nauce, bo jest źródłem wiedzy dostępnym dla każdego, służy rozrywce, bo rozśmiesza i rozwiewa smutek. Jest przyjacielem człowieka.

Uczniowie klasy pierwszej chętnie czytają lektury, książeczki z ulubionej literatury dziecięcej oraz biorą udział w projektach rozwijających czytelnictwo „Czytam sobie” - Poziom 1 oraz „Lekturki spod chmurki” . Podejmują te próby samodzielnie, z pomocą nauczyciela oraz rodzica. Czytanie połączone jest często z przepięknymi pracami plastycznymi oraz ciekawymi pierwszymi lapbookami wykonanymi przez dzieci. Czytamy na lekcjach, w domach, na zajęciach dodatkowych, a nawet teraz ucząc się zdalnie, wykorzystując dostępną technologię. Multimedia nie muszą być jednak wrogiem czytelnictwa.  Wykorzystanie ich w odpowiedni sposób daje naprawdę fantastyczne możliwości, a nauka z ich zastosowaniem przynosi bardziej niż satysfakcjonujące efekty. Nauka czytania to fundament, dający podwaliny pod cały proces zdobywania wiedzy.

Wychowawca klasy 1A
Izabela Radziszewska