25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy i najmilszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III wspólnie świętowali tego dnia kolejne urodziny pluszowych zabawek. I choć mieliśmy okazję spotkać się tylko za pośrednictwem ekranów komputerów, to ciepła i przyjemna atmosfera tego święta udzieliła się każdemu z nas. Tego dnia na lekcje online zaprosiliśmy swoje ulubione pluszowe misie, posłuchaliśmy wspólnie opowieści o ukochanych zabawkach. Okazało się, że dla wielu z Was, pluszowy miś jest towarzyszem od urodzenia i często, powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Święto było również doskonałą okazją, żeby poznać historię pluszowego niedźwiadka oraz drogę jego powstania. Wspólnie przypomnieliśmy sobie postaci najpopularniejszych misiów na świecie, oglądaliśmy i czytaliśmy fragmenty bajek o Misiu Puchatku i Paddingtonie, a razem z Uszatkiem, śpiewaliśmy tytułową piosenkę, która jest wstępem do bajki o nim. Na koniec wszystkim Misiom życzyliśmy kolejnych stu lat!

W dniu Święta Pluszowego Misia, został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój przyjaciel - Pluszowy Miś”. Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem, starannością i pomysłowością wykonali portrety misiów. Jeszcze raz gratulujemy laureatom oraz wyróżnionym uczniom:

I miejsce – Antonina Bułka, klasa II C;
II miejsce – Barbara Turek, klasa III A;
III miejsce – Kinga Śmiejan, klasa II A

Uczniowie wyróżnieni: Staś Główczyński 0 A oraz Adrian Markowski I C.

W imieniu zespołu edukacji wczesnoszkolnej,
Aleksandra Sztal