W tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości przebiegały w naszej Szkole inaczej niż zwykle.

10 listopada w przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 1b oddali ważności tego zdarzenia należyty szacunek. Dzieci zaprezentowały się w patriotycznych barwach i regionalnych dodatkach ubioru. Wyglądały uroczo.

Nasza „zdalna społeczność uczniowska”, odśpiewała cztery zwrotki hymnu – na platformie Teams, biorąc udział w corocznym narodowym śpiewaniu hymnu państwowego.

Śpiewanie hymnu poprzedzone było obejrzeniem wcześniej przygotowanej prezentacji, specjalnie na tę okoliczność. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki patriotyczne, „Niepodległość, trudne słowo…” oraz „Flaga biało–czerwona”. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe. Obejrzeliśmy piękną animację pokazującą drogę Polaków do życia w wolnej Polsce.

www.view.genial.ly

12 listopada dzieci recytowały fragmenty wierszy, których uczyły się na tę okoliczność: „Taki kraj”, „Czy Ty kochasz Polskę”, „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”.

Zaprezentowaliśmy również rezultat odesłany przez dzieci, a mianowicie „Z czym kojarzy Ci się Niepodległość”.

Jako wychowawca jestem dumna z moich dzieci, że są tak świadomymi patriotami.

Dziękuję Wam, moja wspaniała klaso!

(Słowa wdzięczności kolejny raz kieruję do Rodziców za przygotowanie i gratuluję tak cudownych pociech)

Magdalena Brzezińska