Zapraszamy na cykl
WIECZORÓW PATRIOTYCZNYCH

Sytuacja epidemiczna sprawiła, że wielu rocznic czy uroczystości nie możemy obchodzić okolicznościowym apelem na sali gimnastycznej, złożeniem kwiatów na mogiłach bohaterów czy wspólnym śpiewaniem patriotycznych pieśni, co było już naszą tradycją.

Skoro uczyć możemy się zdalnie, to i celebrować nasz patriotyzm będziemy w sposób zdalny na Teams. Przypomnimy sobie najważniejsze fakty i wątki o których wspomnieć należy przy okazji obchodzonej rocznicy, a także wysłuchamy, lub wspólnie zaśpiewamy pieśń patriotyczną (a może i kilka) z nią związaną. Wieczór zakończy szkolny konkurs wiedzy z zakresu obejmującego temat spotkania.

Terminy i tematyka spotkań:
30 listopada 2020 - 190 rocznica wybuchu powstania listopadowego (godz. 18:00)

8 grudnia 2020 - zakończenie szkolnych obchodów Roku Jana Pawła II - z okazji 100 rocz. urodzin Papieża Polaka (godz. 18:00)

14 grudnia 2020 - 39 roczn. wprowadzenia stanu wojennego (godz. 18:00)

Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV-VIII (przy komputerze możecie usiąść wspólnie z rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem). Zgłoszenia na pierwszy z WIECZORÓW prosimy wysyłać na Librusie w formie wiadomości do p. Kamili Ciepichał do poniedziałku 30 listopada do godz. 12:00. Potwierdzeniem przyjęcia zapisu będzie link do spotkania, który każdy otrzyma w odpowiedzi.

Postarajmy się w ten sposób dać wyraz naszej miłości do Ojczyzny, wdzięczności wielkim przodkom i odpowiedzialności za kraj i współobywateli dziś, w tym ciężkim dla wszystkich okresie epidemii. Świętujmy i pamiętajmy o NASZEJ wspólnej, narodowej historii razem, choć w tym roku na odległość.

Organizatorzy:
Przemysław Niechcielski