W dniu 8 października 2020 roku wyjechaliśmy autokarem do Dyniolandu w Wieliszewie, czyli do pomarańczowej krainy tysiąca dyń. W wycieczce brały udział dwie klasy trzecie.

Po przyjechaniu na miejsce zostaliśmy podzieleni na grupy. Opiekunem naszej grupy był pan Rafał. Pierwszym zadaniem było wymyślenie dla nas nazwy. Zostaliśmy „Ekipą Fasolkową”. Graliśmy w różne gry sprawnościowe: wyścigi w wężach, zbieranie piłeczek pod latającą kulą, kółko i krzyżyk, fińskie kręgle, budowanie wieży z wiaderek, przeciąganie liny oraz strzelanie z łuku. Podczas gier była przerwa dla głodomorów na kiełbaski i chlebek z ogniska. Po zabawach była lekcja o dyniach. Składała się z filmu oraz różnych ciekawostek dotyczących dyni np.: skąd pochodzi, jakie potrawy można z niej zrobić, jak ją zakonserwować i jakie ma właściwości zdrowotne. Następnie mieliśmy chwilę na zrobienie dyniowych zakupów w sklepiku oraz odwiedziny w mini zoo. Tam były kury, perliczki, kogut i czarna świnka, która nas bardzo zachwyciła. Wycieczka wszystkim się podobała.

Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale jakże szczęśliwi! Szkoda, że wycieczka tak szybko minęła.

Uczennica klasy 3a Basia T.