Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr", który odbędzie się 10 - 12 listopada 2020 r.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Zadania konkursowe 
Konkurs ma charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika Konkursu w szkole pod nadzorem nauczyciela z pomocą komputera lub innego urządzenia cyfrowego na oprogramowaniu konkursowym. Test składa się z kilkudziesięciu zadań. Rozwiązanie zadania polega na wskazaniu dokładnie jednej z możliwych odpowiedzi przez kliknięcie na niej lub wpisaniu odpowiedzi w okienku lub wykonaniu innych czynności za pomocą komputera lub innego urządzenia cyfrowego, prowadzących do rozwiązania.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
Uczniowie danej szkoły, którzy będą brali udział w Konkursie, muszą założyć konta typu Uczeń na platformie www.Dzwonek.pl, a następnie dodać je do szkoły. Aby to zrobić, należy przejść do zakładki Moja szkoła i wybrać przycisk Dołącz do szkoły, a następnie znaleźć szkołę w bazie, dołączyć do niej i poczekać na akceptację administratora Konkursu w szkole.

Chętne osoby zapraszam o zgłoszenie się do nauczyciela informatyki najpóżniej do 30 października 2020 r.

Regulamin konkursu oraz przykładowe pytania dostępne są na stronie www.bobr.edu.pl.

Agnieszka Jakubowska