Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów klas II-VIII do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym "Orzeł Informatyczny", który odbędzie się 19 listopada 2020 r.

Konkurs będzie testem jednokrotnego wyboru składającym się z 21 pytań. Do każdego pytania podane zostaną 4 odpowiedzi, z których tylko jedna odpowiedź może być poprawna.

Skala trudności pytań konkursowych została tak przygotowana, aby wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił. Czas pisania testu to 45 minut.

W konkursie przewidziane są nagrody:
1. Każdy uczestnik bez względu na uzyskany wynik otrzyma dyplom uznania.

2.Za zajęcie:
- miejsca od I do III - przyznany zostanie tytuł i dyplom Laureata ogólnopolskiego konkursu oraz atrakcyjna nagroda,
- miejsca od IV do VIII - przyznany zostanie tytuł i dyplom Laureata ogólnopolskiego konkursu,
- miejsca od IX - przyznany zostanie imienny dyplom uznania.

3. Dodatkowo przyznany zostanie dyplom za najlepszy wynik w szkole (nie dotyczy szkół, w których uczestnicy zdobyli tytuł Laureata).

Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest zgłoszenie minimum 10 uczestników.

Uczestnik deklarujący udział w konkursie wpłaca wpisowe w wysokości 10 zł.

Chętne osoby zapraszam o zgłoszenie się do nauczyciela informatyki najpóżniej do 30 października 2020 r.

Regulamin konkursu oraz przykładowe pytania dostępne są na stronie www.konkursy-delta.edu.pl

Agnieszka Jakubowska