Dnia 17.01.2020 r. z całą klasą wybraliśmy się na wycieczkę do Pułtuska. O godzinie 7:45 wraz z innymi klasami (4a i 5b) poszliśmy na miejsce zbiórki. Około godziny 8:00 nasza podróż się rozpoczęła. Gdy zajęliśmy swoje miejsca w autokarze, z wielkim uśmiechem na twarzy przywitała nas Pani przewodnik. Podróż minęła szybko i wszyscy byli z niej zadowoleni. Gdy już dotarliśmy na miejsce, rzuciła nam się w oczy sympatyczna Pani. Jak się okazało, mieliśmy z nią lekcję na temat kulturalnego spożywania posiłków. Nauczyliśmy się wielu mądrych rzeczy. Teraz wiemy, co robiliśmy źle i powinniśmy to poprawić, a co robimy dobrze. Po zajęciach Pani zrobiła nam mini test.

Był to obiad, który miał sprawdzić naszą indywidualną wiedzę i tę zdobytą na zajęciach. Obiad był pyszny. Niektóre osoby popełniały błędy, ale Pani je poprawiała. Można było także dostać punkty za dobre maniery. Po obiedzie poszliśmy na krótki spacer po rynku Pułtuska. Pani przewodnik opowiadała nam wiele historii tego miasta. Było bardzo ciekawie.Później wróciliśmy do naszego autokaru. Kiedy zasiedliśmy wygodnie, przewodniczka zrobiła nam test wiedzy o Pułtusku. Dzieci wiedziały prawie wszystko. Potem niektórzy poszli spać po ciężkim dniu zwiedzania. Kiedy dojechaliśmy do szkoły, wszyscy rozeszli się do domów.

Wycieczka była bardzo interesująca, ponieważ dużo się nauczyliśmy.
                                                                                                                                                                                                                                                 Hania Kozieł i Ola Chyczewska  5c