Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /sp110/nowa/templates/dd_movie_83/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Tytułowa marimba jest podobna do ksylofonu. Pochodzi z Afryki, skąd powędrowała do Ameryki Południowej, gdzie została popularnym instrumentem ludowym. Dziś często wykorzystywana jest w mniejszych zespołach instrumentalnych, co pozwala podkreślić specyfikę jej brzmienia.

            W czwartek 23 stycznia uczniowie klas trzecich uczestniczyli w kolejnym koncercie z cyklu „Poranki Muzyczne”. Tym razem odwiedzili siedzibę szkoły muzycznej przy ul. Namysłowskiej, gdzie odbyło się widowisko zatytułowane „Zagraj ze mną na marimbie”.

            Koncert rozpoczęła batucada (odmiana samby) w brawurowym wykonaniu zespołu Marimbaki, którego członkami są uczniowie szkoły muzycznej. Utwór wykonany na różnego rodzaju bębnach wprowadził słuchaczy w karnawałowy nastrój. Następnie zaprezentowane zostały poszczególne instrumenty perkusyjne, na których grali młodzi artyści. Były to m.in. wibrafon, ksylofon, marimba, bębny, kotły symfoniczne i wiele innych. Dzieci miały też okazję do wysłuchania „Hejnału” Angelo Giraldino zagranego na kotłach symfonicznych z akompaniamentem fortepianu, na którym grała profesor Elżbieta Siczek.

            Na zakończenie koncertu zaprezentowane zostały cztery współczesne kolędy w unikatowej aranżacji na chór i zespół perkusyjny, które zostały opracowane przez polską kompozytorkę Annę Ignatowicz-Glińską. Przepięknie wykonane utwory zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Bez wątpienia był to najciekawszy i najbarwniejszy koncert spośród wszystkich, których uczniowie mieli okazję wysłuchać.

 

 

Wychowawcy klas trzecich,

Mariola Cabaj

Iwona Tolak