Od początku roku szkolnego w edukacji wczesnoszkolnej i oddziałach przedszkolnych realizowany jest projekt wychowawczo-edukacyjny „Jestem zdrowy i bezpieczny”. Tematem przewodnim drugiego etapu były „zdrowe nawyki” i bezpieczeństwo w sieci. Dobre nawyki to jedno z wyzwań na drodze do prowadzenia zdrowego trybu życia. Jak wiadomo, złe nawyki są trudne do zwalczenia, dlatego im wcześniej zostaną zbudowane dobre, zdrowe przyzwyczajenia, tym łatwiej będzie utrzymywać je przez długi czas.

Przez cały grudzień i pierwszą połowę stycznia dzieci poznawały czym są „dobre nawyki” i dlaczego warto je wdrażać w życie. Wielu uczniów wzięło również udział w  konkursie plastycznym „Zdrowe nawyki – czas start”. Wszyscy uczestniczyli też w warsztatach na temat bezpieczeństwa w sieci, które przeprowadziła p. Karina – mama jednego z uczniów klasy III b.

W piątek 17 stycznia, uczniowie klas trzecich zaprosili swoich młodszych kolegów, aby krótko przedstawić to, czego wszyscy się nauczyli. Na początek przypomnieli najważniejsze elementy zdrowych nawyków, a więc m.in. racjonalne odżywianie, aktywność fizyczna, dbałość o higienę, zdrowy sen i odpoczynek oraz badania profilaktyczne. Nie mogło też zabraknąć zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Wszystkie te informacje przeplatane były piosenkami przygotowanymi przez poszczególne klasy. Jako podsumowanie zdobytej wiedzy trzecioklasiści przygotowali krótki quiz. Na zakończenie p. wicedyrektor Hanna Kościołek wręczyła dyplomy i upominki dzieciom, których prace zostały wyróżnione w konkursie plastycznym.

            Nie mogło również zabraknąć nominacji w plebiscycie „Mały człowiek – wielkie serce” dla uczniów wyróżniających się postawą społeczną, empatią i otwartością na potrzeby innych.

 

 

W imieniu uczniów klas trzecich,

Mariola Cabaj