Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /sp110/nowa/templates/dd_movie_83/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Jak wygląda dzień na planie filmowym? Do czego służy klaps filmowy? Kto, podczas pracy nad filmem, krzyczy: Kamera! Akcja”? Jak powstaje śnieg na planie filmowym? – na te, i na wiele różnych pytań, związanych z tajemnicami planu filmowego, odnaleźliśmy odpowiedzi podczas Lekcji w kinie.

Krok po kroku, mogliśmy obserwować, jak powstaje scenografia w filmie oraz jakiego nakładu pracy wymaga jej stworzenie.

 

Od kulis przyjrzeliśmy się też pracy reżysera, teraz już wiemy, że pełni on kluczową rolę, podczas powstawania filmu. Trudne nazwy zawodów, takie jak: charakteryzator, dźwiękowiec, scenograf, nie są już nam obce. Doskonała znajomość, wyświetlanych podczas lekcji, fragmentów filmów dla dzieci, tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że są wśród nas prawdziwi kinomaniacy! Z przyjemnością również obejrzeliśmy przygody rezolutnego niedźwiadka Paddingtona, i tym razem, dobro zwyciężyło zło, a film dostarczył nam wzruszeń i nie lada emocji.

Ta filmowa lekcja, byłą dla nas prawdziwą przyjemnością.

Klasa I a z Wychowawcą