W naszych grupach patriotyzm w wydaniu najmłodszych. W dniach przed i po 11 listopada dzieci z grup 0a i 0b kształtowały postawę patriotyczną poprzez słuchanie wierszy, śpiewanie piosenek o tematyce patriotycznej. Wykonaliśmy też piękne prace plastyczne. Chyba każdy przedszkolak po minionych dniach wie czym jest „niepodległość”.

- 8 listopada 2019 r. równo o 11.11 w ramach „Szkoła do hymnu” wraz z całą szkolną społecznością odśpiewaliśmy hymn Polski. Nasze przedszkolaki wytrwale i na całe gardło wyśpiewały wszystkie cztery zwrotki. Towarzyszyły nam biało-czerwone stroje, które dodatkowo akcentowały ten dzień. Duma nas rozpierała. Kilka dni póżniej, 13 listopada zostaliśmy zaproszeni na apel z okazji Dnia Niepodległości. Dzieci z klas trzecich przygotowały dla nas wiersze i piosenki oraz prezentację multimedialną pokazującą drogę Polski do niepodległości. Wspólnie śpiewaliśmy znane nam piosenki niepodległościowe.

Dodatkowo chwalimy się wyróżnieniem, jakie wychowawcom Izabeli Radziszewskiej i Magdalenie Brzezińskiej przekazał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, za udział naszych oddziałów przedszkolnych w Międzynarodowym Projekcie Piękna Nasza Polska Cała. Otrzymaliśmy piękny list, w którym Prezydent podziękował nam, pogratulował drogi i patriotycznej postawy, dołączając w prezencie nasz symbol narodowy – flagę. Dziękujemy serdecznie.

Magdalena Brzezińska