Dnia 17 października klasy IIa i IIb udały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej PINOKIO w Słomczynie. Na miejscu dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych. Pan Andrzej -  mistrz stolarski  wprowadził słuchaczy w świat obróbki drewna. Pokazał urządzenia do obróbki, zaprezentował stare techniki stolarskie.

W prosty i ciekawy sposób pokazał i objaśnił  jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane, jak wyglądają współczesne urządzenia do obróbki drewna, opowiadał o ekologii i życiu lasu.

W tzw. międzyczasie dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, pląsały z panią Beatą - instruktorem tańca. Prawdziwą atrakcją było pieczenie kiełbasek. Och, jak one później wspaniale smakowały. Zajęcia byłby nieważne, gdyby nie własnoręcznie wykonane prace stolarskie.Wycieczka dostarczyła mnóstwa wrażeń i wiadomości, a czas szybko upłynął.

uczniowie i wychowawcy klas drugich