04 października w naszej szkole odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych - grupy 0A, 0B z pielęgniarką szkolną Panią Marią Krukowską. Wizyta pielęgniarki miała związek z realizowanym w oddziałach przedszkolnych cyklem zajęć dydaktycznych dotyczących zdrowia.

Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat swojej pracy, zdrowia, higieny oraz pierwszej pomocy. Uzmysłowiała dzieciom, jak ważna w życiu każdego człowieka jest ochrona zdrowia. Mówiła między innymi o tym, jaki wpływ na rozwój organizmu dzieci ma higiena ciała, zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie. Dzieci z uwagą wysłuchały fachowych rad. Chętnie włączyły się do dyskusji. Pani pielęgniarka udzielała odpowiedzi na wszystkie pytania naszych przedszkolaków. Największą atrakcją okazała się prezentacja rekwizytów potrzebnych do codziennej pracy pielęgniarki oraz demonstracja jak należy udzielać pierwszej pomocy oraz niektórych prostych zabiegów.

Dziękujemy Pani Marysi za wizytę oraz przekazaną nam wiedzę.

Dzieci z grupy 0A, 0B

Izabela Radziszewska