Po raz pierwszy w tym semestrze dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 0A i 0B wybrały się do MultiCentrum.

Multicentrum, to interaktywna placówka dydaktyczna, która korzysta z najnowszych osiągnięć technologii informatycznych w celach edukacyjnych. Nauka odbywa się poprzez zabawę.

Dzieci w MultiCentrum zostały podzielne na małe grupy. Każda grupa uczestniczyła w dwóch zajęciach po 45 minut. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, gdzie doskonaliły swoje umiejętności konstruowania z klocków K’Nex zgodnie z instrukcją lub według własnych pomysłów. Wspólna zabawa podczas budowania pobudza wyobraźnię i rozwija zdolności manualne. Dzięki grze „Miś Bu” dzieci doskonaliły swoje umiejętności prawidłowego korzystania z komputera. Zabawy z grafiką, to ćwiczenia z zakresu grafiki połączonej z zabawą w studiu plastycznym. Na warsztatach  dzieci poznały również podstawowe tajniki animacji. Multimuzyka dla dzieci w wieku przedszkolnym, to zajęcia rozwijające twórcze myślenie. Dzieci wsłuchiwały się w otaczające dźwięki. W MultiCentrum można ciekawie spędzać czas, pobudzać wyobraźnię i rozwijać swoje zainteresowania. Dzieciom bardzo podobały się warsztaty, odliczają dni do kolejnych.

Warsztaty w MultiCentrum będą odbywały się raz w miesiącu.

Izabela Radziszewska

Magdalena Brzezińska