Ćwiczenie jest królem,

żywienie to królowa,

zbierz je razem i masz królestwo."

W ostatnim tygodniu września w oddziale przedszkolnym w grupie 0A i 0B odbyły się warsztaty pt. „Słodka tajemnica żywienia” - Fabryka Tęczy.

Podczas warsztatów dzieci z zainteresowaniem słuchały jakie właściwości ma cukier, jaką rolę w naszym organizmie pełni, skąd się bierze, jakie są jego plusy i minusy. Aktywnie uczestniczyły w eksperymentach m.in. z suchym lodem. Poznały podstawy prawidłowej diety, szukały odpowiedzi na pytanie co się dzieje z naszym organizmem, gdy zjemy zbyt dużą ilość cukru? W celu utrwalenia przekazanych informacji chętne dzieci umieszczały elementy żywności na piramidzie żywienia. Każdy uczestnik na koniec otrzymał dyplom. Zwieńczeniem warsztatów był słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej samodzielnie przygotowanej przez dziecko.

Izabela Radziszewska

Magdalena Brzezińska