To był dzień pełen kropek! 15.09.2019r. w grupie 0A obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to, od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności - TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, uczyliśmy się matematyki oraz malowaliśmy jesienne kropkowe obrazy. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał pamiątkowy dyplom.

BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE!

Wychowawca grupy 0A

Izabela Radziszewska