17 września, w  80 rocznicę sowieckiej napaści na Polskę, braliśmy udział w uroczystości pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Uroczystość dla warszawskich uczniów po raz kolejny zorganizował Związek Zawodowy” Solidarność”.

Uczniowie wysłuchali krótkiego rysu historycznego z tych okrutnych czasów oraz pieśni tamtego okresu.  Uroczystość zakończyła się zapaleniem zniczy i złożeniem kwiatów.

Tradycją białołęcką są obchody rocznicy Powstania Warszawskiego i poległych Żołnierzy AK „Obroża”. Uroczystości te odbywają się na cmentarzu tarchomińskim. W tym roku obchodziliśmy 75 rocznicę tych ważnych dla białołęczan wydarzeń. Uczniowie naszej szkoły są zawsze obecni na tej uroczystości. Oprócz pocztu sztandarowego udział wzięli również uczniowie klasy VI d . Można powiedzieć, że był to udział czynny, gdyż każdy chłopiec niósł tablicę z nazwiskiem i pseudonimem poległych żołnierzy, którzy spoczywają na tym cmentarzu.

Była to dla uczniów kolejna lekcja historii.

Izabela Pietrzak

opiekun pocztu sztandarowego