Drodzy Rodzice,

Zachęcamy do udziału w głosowaniu na projekty złożone w budżecie obywatelskim. Potrwa ono do 23 września. Mieszkańcy Warszawy mogą wybierać najciekawsze pomysły spośród 113 zgłoszonych w Dzielnicy Białołęka i 101 zgłoszonych jako ogólnomiejskie. Te wybrane zostaną zrealizowane w 2020 roku.

Na przestrzeni ostatnich 5 lat na terenie Białołęki zrealizowaliśmy już ok. 180 projektów inwestycyjnych, społecznych, kulturalnych sportowych i edukacyjnych. Na realizację czeka kolejnych 40. Wszystkie projekty są pomysłami mieszkańców Warszawy, a w szczególności Białołęki, zgłoszonymi w kolejnych edycjach budżetu partycypacyjnego (obecnie: obywatelskiego). O ich wyborze również decydują mieszkańcy w corocznym głosowaniu. Wykonanie projektów finansowane jest z budżetu Dzielnicy, którego część oddana jest do dyspozycji mieszkańców pod nazwą budżet partycypacyjny, obecnie obywatelski.

W tegorocznej, 6. edycji, na Białołęce mieszkańcy złożyli 169 projektów, z czego 113 zostało dopuszczonych do głosowania.

Kto może wziąć udział w głosowaniu?

Każdy, kto mieszka w Warszawie (nie trzeba być zameldowanym).

Każdy, bez względu na wiek - głosować mogą również dzieci. Jeśli nie skończyły jeszcze 13 lat, to mogą zagłosować za pośrednictwem (lub w towarzystwie) rodziców. Jeśli przekroczyły 13 rok życia, to mogą to zrobić samodzielnie.

Każdy, bez względu na pochodzenie –projekty wybierać mogą również cudzoziemcy, którzy posiadają polski numer PESEL.

Jak można zagłosować?

Wybierając jeden z poniższych dwóch sposobów:

1)            przez internet, wchodząc na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl , wpisując swój adres e-mail, na który zostanie wysłany link aktywujący panel do głosowania (ważne, aby adres był wpisany poprawnie). Po kliknięciu w link aktywacyjny, należy wybrać Dzielnicę Białołęka.

W niektórych serwisach pocztowych wiadomości z linkami aktywacyjnymi mogą trafiać do innych folderów niż "skrzynka odbiorcza" (np. do spamu).

Specjalnie dla rodziców małych dzieci, które mogą głosować w budżecie obywatelskim, ale nie posiadają swojego konta pocztowego lub osób posiadających rodziców w wieku starszym, którzy nie mają swojego konta pocztowego stworzono możliwość głosowania z jednego adresu mailowego. Ponowne głosowanie z tego samego adresu e-mail można wykonać tylko po zakończeniu poprzedniego procesu głosowania i po powtórnym zarejestrowaniu się na stronie do głosowania poprzez wpisanie adresu e-mail.

2)            wypełniając papierową kartę do głosowania. Karty można pobrać od 6 do 23 września w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197 lub ze strony www.bialoleka.waw.pl  (zakładka „Budżet obywatelski"). Wypełnioną kartę papierową należy złożyć osobiście w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197, stanowiska nr 20-25, okazując dokument tożsamości (godziny otwarcia Urzędu: poniedziałki w godz. 08:00 - 18:00, wtorki - piątki w godz. 08:00 - 16:00).

W jaki sposób wybrać projekty?

Poprzez zaznaczenie interesujących nas  projektów.

Na liście projektów dzielnicowych (113 pomysłów na Białołęce) można zaznaczyć maksymalnie 15 projektów (można mniej, nie można więcej). Na stronie http://www.bialoleka.waw.pl/strona-1093-glosowanie_na_projekty.html przygotowaliśmy dla Państwa mapę, na której nanieśliśmy wszystkie projekty wg ich lokalizacji, co pomoże Wam odnaleźć te znajdujące się w intersującej Was okolicy.

Natomiast na liście projektów ogólnomiejskich (101 pomysłów takich samych w całej Warszawie) można zaznaczyć maksymalnie 10 projektów (można mniej, nie można więcej). Nie wszystkie projekty dotyczą Białołęki, dlatego na stronie http://www.bialoleka.waw.pl/strona-1093-glosowanie_na_projekty.html wypisaliśmy te, w których Białołęka została wyraźnie wskazana lub dotyczą wszystkich dzielnic, w tym Białołęki.

Które projekty zostaną zrealizowane?

Do realizacji zostaną zakwalifikowane projekty, które zdobędą największą liczbę głosów ważnych, ale też spełnią minimum kwalifikacyjne:

•             projekty z listy dzielnicowej muszą zdobyć min. 50 głosów ważnych,

•             projekty z listy ogólnomiejskiej muszą zdobyć min. 100 głosów ważnych.

Wyniki poznamy już 3 października podczas gali ich ogłoszenia i zostaną one opublikowane na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl .

Zapraszamy do głosowania całymi rodzinami!

Koordynator ds. budżetu obywatelskiego w Dzielnicy Białołęka

Anna Rurka, tel. 22 44 38 335, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.




--
Anna Rurka
Główny specjalista
URZĄD M.ST. WARSZAWY
Dzielnica Białołęka
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy (WPK)

ul. Modlińska 197, pokój 119, 03-122 Warszawa
tel. +48224438335
faks +48224439017
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bialoleka.waw.pl