Dnia 22.01.19r. do naszej szkoły przybył „wyjątkowy gość”- babcia naszej Ani z klasy 0A i Adama z klasy IIA. Pani Małgorzata Sikorska jest autorką książki dla dzieci pt. "W świecie nosów i nosków".

Podczas spotkania opowiadała dzieciom o sobie, swojej książce i niezwykłym towarzyszu. Dowiedzieliśmy się bardzo wiele ciekawostek o różnych nosach nie tylko tych ludzkich, ale również zwierzęcych – dzięki którym przenieśliśmy się w wyobraźni na różne kontynenty. Dzieci dowiedziały się, że nosy mają buty, ale także „kolorowe klony wśród listowia noski swe chowają przed dziećmi, co w zabawie – na swoje noski je przyklejają”. Były również zagadki, gdzie najszybsza prawidłowa odpowiedź  nagrodzona została książką lub pluszakiem. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pies przewodnik. Rubi to wyjątkowy pies - pomocnik. Jak to się, więc dzieje, że z małego szczeniaka wyrasta pies przewodnik? Pani Małgosia opowiadała dzieciom, że taki piesek chodzi do szkoły, gdzie jest odpowiednio szkolony. Pies był ogromną niespodzianką dla dzieci. Dzieci dowiedziały się m.in.: Co należy do zadań psa przewodnika? W czym pomaga osobie niewidomej? Jak szkolone są psy przewodnicy? Czym różni się poruszanie się z psem przewodnikiem od poruszania się za pomocą białej laski? Co to są szory?, Dlaczego pasy na przejściu dla pieszych są chropowate? Te i wiele innych ciekawych pytań zadawały dzieci. Babcia Ani i Adasia od wielu lat organizuje spotkania z dziećmi.

Cieszymy się, że i my mieliśmy okazję poznać ją osobiście. Chętne dzieci mogły zakupić książkę  autorki. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz. Na zakończenie Pani Dyrektor Grażyna Zając podziękowała Pani Małgosi za tak piękne spotkanie i niezwykłą lekcję dla wszystkich. Uczniowie wręczyli podarunki, pożegnali się z Rubi oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Izabela Radziszewska z klasą 0A
Iwona Tolak z klasą II A