Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla nich. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 21 stycznia w grupie zerowej odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie Pani Katarzyna Brzezińska w imieniu Pani dyrektor Grażyny Zając oraz wicedyrektor Hanny Kościołek przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Wychowawczyni złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki, związane tematycznie z tymże świętem.
Oprócz występu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokaz taneczny – taniec szot w wykonaniu swoich wnucząt oraz wychowawców. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci przygotowały również upominki, którymi obdarowały swoich ukochanych gości.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Dzieci z oddziału przedszkolnego
Izabela Radziszewska