„Przygoda z Mikołajem” to muzyczny spektakl teatralny, w którym 12.12.18r. uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego.
Mikołaj oraz postacie ze świata bajek: (Śnieżynka, Mróz, Kosmita, Zorro oraz sierżant Garcia) przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Śnieżynka pomaga ubierać choinkę, buduje bałwana a Mróz pomaga obniżyć temperaturę, tak aby mógł przybyć Mikołaj. Wesoły kosmita postanawia przygotować prezent dla Mikołaja. Przybywa Mikołaj, wita się z dziećmi i z bajkowymi postaciami zaprasza do wesołej zabawy. Niespodziewaną osobą na scenie okazuje się być dzielny Zorro uciekający przed goniącym go sierżantem Garcia. Wszystko jednak kończy się dobrze i wszyscy szykują się do świąt.
Przedstawienia teatralne odbyło się w Państwowej Szkole Muzycznej. Zabawne scenki teatralne pełne fantazji i humoru, gry i konkursy, barwne dekoracje i kostiumy, kolorowe rekwizyty oraz łatwo wpadające w ucho piosenki o tematyce zimowej, nadały spektaklowi wyjątkową atmosferę, podczas której aktywnie uczestniczyły dzieci oraz dorośli.

Izabela Radziszewska