W ładny poniedziałkowy poranek (24 października) oddziały przedszkolne 0 A i 0 B wybrały się na warszawską Starówkę w celu doświadczenia wycieczki z przewodnikiem  po sercu Warszawy. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania z panią przewodnik Kamilą Grzybowską-Kisiel, pod Kolumną Zygmunta. Po zwiedzeniu Placu Zamkowego ruszyliśmy wprost do Pałacu Ślubów, zwiedziliśmy Katedrę i poznaliśmy legendę o zaklętym niedźwiedziu. Następny przystanek był na Rynku Starego Miasta, gdzie poznaliśmy legendę o Bazyliszku i podziwialiśmy podczas krótkiej przerwy pomnik Syrenki Warszawskiej. Gołębie nie odstępowały nas na krok, a dzieci chętnie dzieliły się z nimi okruszkami. Po drugim śniadaniu udaliśmy się wprost na Barbakan i mury obronne, przeszliśmy obok starego domu Kata, po czym udaliśmy się do Pomnika Małego Powstańca. Zakończeniem naszej wycieczki było odsłuchanie hejnału z Zamku Królewskiego o godzinie 11:15.

Wychowawca 0 B
Kamila Ciunowicz