W naszej szkole od kilku lat realizowane są zajęcia „otwarta sala”. Uczniowie podczas czwartej i piątej przerwy spędzają czas na zabawach i grach zespołowych w sali gimnastycznej. Ze względu na bezpieczeństwo i komfort spędzania przerw w sali, został przygotowany grafik określający, które klasy wchodzą na poszczególne przerwy. Pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego uczniowie korzystają ze sprzętu sportowego przez siebie wybranego. Podczas zabaw w sali gimnastycznej największą popularnością cieszą się gry zespołowe: koszykówka, piłka ręczna, unihokej, siatkówka.

Od dwóch tygodni uczniowie podczas przerwy po piątej lekcji mają możliwość wyciszenia się i korzystają z zajęć relaksacji w siłowni. Uczą się prawidłowego oddychania i poznają elementy relaksacji Jacobsona i Schultza, towarzyszy im odpowiednio dobrana muzyka.

Bożena Szpunar-Zdrojek