W naszej szkole co roku odbywa się pasowanie na czytelników najmłodszych uczniów naszej społeczności.

Uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej 22 i 24 listopada.

Głównym celem zajęć było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pierwszaki wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę, gdzie zostały zapoznane z zasadami wypożyczania, regulaminem. Dzieci poznały tez prośby książki oraz odgadywały bajkowe zagadki.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książki oraz specjalnie na tę okoliczność przygotowaną gazetkę. Pamiątkowy dyplom zaś będzie im przypominał o tym ważnym wydarzeniu.

Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Drodzy Rodzice, pytajcie swoje dzieci, czy odwiedzają szkolną bibliotekę, czy znają jej zasoby? Wszyscy powinniśmy zachęcać nasze pociechy do czytania. Czytając książki dzieciom w szkole jak i w domu, przynajmniej 15 minut dziennie, pokazujemy jak fascynujący jest świat książek.

Nauczyciel bibliotekarz
Izabela Pietrzak