Czytanie maluchom sprawia dziewczynkom z koła „Czytam, wiem rozumiem” wiele radości. Maluchy z zainteresowaniem słuchają przygotowanych tekstów i biorą udział w zabawach.

Tym razem dziewczynki postanowiły w inny sposób zaprezentować dzieciom teksty literackie.

Wybierając wiersze Jana Brzechwy postanowiły nauczyć się na pamięć wierszy ZOO. Każda z nich wybrała do zinterpretowania dwa utwory i przygotowała do nich ilustrację odpowiedniego zwierzaka.

Na początku marca znów odwiedziłyśmy przedszkolaki w pobliskim przedszkolu.

Dzieciaki nie mogły się już doczekać swoich starszych koleżanek.

W skupieniu słuchały każdego, pięknie, z odpowiednia intonacją mówionego wiersza.

Następnie maluchy wspólnie tworzyły makietę ZOO, wybierając odpowiednie zwierzę do wiersza. Zdumiewa fakt, że dzieciaki świetnie poradziły sobie z nazwami wszystkich zwierzaków.

Powstała makieta posłuży przedszkolakom w dalszych zajęciach, bo jak się okazało wkrótce będą omawiać temat zwierząt egzotycznych.

Dziewczynki zadowolone ze swojej pracy wymyślają już temat kolejnego, kwietniowego spotkania.

Opiekun koła - Izabela Pietrzak