Program Książki naszych marzeń był okazją do kupienia ulubionych i wybranych przez uczniów książek.

W lutym  klasach młodszych zrealizowano projekt „Super detektyw” w oparciu o serię książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Podczas lekcji dzieci zostały zapoznane z fragmentem jednej z kolejnych przygód młodych bohaterów. Opowieść została zakończona w takim momencie, gdzie nie wiemy, kto jest przestępcą. Dzieci miały za zadanie wytypować osobę podejrzaną wykonując jej portret.

Przez cały tydzień dzieci z niecierpliwością czekały na moment, kiedy poznają dalsze losy bohaterów oraz sprawdzą, czy ich typowania, co do podejrzanego były słuszne.

W wielu wypadkach okazało się, że niektórzy mają doskonałą intuicję i zmysł detektywistyczny, bo prawidłowo znalazły rozwiązanie zagadki detektywistycznej.

Po zakończeniu projektu wiele osób rozbudziło w sobie ciekawość detektywistyczną i książki z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai nie stoją już na półkach, a dzieci czekają na nie w kolejce.

Izabela Pietrzak – nauczyciel bibliotekarz